Новини бізнесу та інвестицій україни

9-10-2021

Особливо показовим у цьому відношенні видався 2019 рік. Згідно з даними платіжного балансу україни, в минулому році експорт it-послуг виріс на 30,2%, в порівнянні з попереднім роком, і склав $4,17 млрд, що на $500 млн більше, ніж приніс країні експорт пшениці. Цьому сприяє високий попит на послуги наших фахівців на світовому ринку і контрактна модель взаємовідносини компаній і it-фахівців. Хочемо почитати про новини бізнесу на сайті , тут найкращі та приємні новини .

А за обсягом інвестицій в українську it-індустрію 2019-й і зовсім виявився рекордним. Згідно з даними інвестиційного фонду aventures capital, галузь залучила $544 млн, що на $199 млн більше, ніж у 2018-му.

Сьогодні в україні налічується, за даними офісу ефективного регулювання (brdo) та асоціації it ukraine, близько чотирьох тисяч it-компаній. У країні базується понад 110 r&d-центрів відомих міжнародних компаній, а два десятки компаній українського походження і з офісами розробки в україні входять до списку global outsourcing 100. Вітчизняна it-галузь давно має хорошу репутацію, наші компанії реалізують різноманітні проекти будь-якої складності для замовників з усього світу.

Левову частку інвестицій (77%) отримали три компанії: grammarly, gitlab і people.ai

Як і в усьому світі, вітчизняна it-сфера менш інших постраждала від пандемії covid – 19 і карантинних обмежень, хоча до кінця весни на ринку відзначалося відчутне уповільнення, викликане глобальним спадом ділової активності. Впоратися з ним допомогла, зокрема, властива українській it-галузі кластеризація: компанії об’єднуються в it-кластери в регіонах, а на національному рівні входять в профільні та бізнес-асоціації, що дозволяє ефективно реалізовувати проекти.

Разом з високим реноме українських it-компаній на глобальному рівні це дає підставу вважати, що, незважаючи на коронакризис, в 2020 році індустрія збереже позитивну динаміку, нехай і не в такому масштабі, як у попередні роки.

Не в найкращому становищі поки знаходяться it-компанії, орієнтовані суто на внутрішнього споживача, в першу чергу підприємства малого і середнього бізнесу. За підсумками року в країні неминучий істотний спад економіки, внаслідок чого обсяг замовлень з боку вітчизняного мсб і середній чек зменшилися.

Однак галузь вже оговталася від covid-шоку, а найбільш швидкозростаючі напрямки — це digital media, потокове відео і різні інфраструктурні проекти для віддаленої комунікації.

Про відновлення it-сфери безпосередньо свідчить зросла кількість вакансій. Після просідання в перший місяць карантину запит на it-фахівців стабільно зростає з травня. І якщо в останній місяць весни кількість вакансій поступалася березневому показнику і виявилося на третину меншим, ніж роком раніше, то вже в липні зрівнялося із середнім рівнем 2019 року, перевищивши дані червня майже на 20%. Тобто ринку знадобилося всього три місяці на відновлення докризових показників. При цьому криза практично не вплинула на рівень заробітної плати фахівців.

Потреба в кадрах означає, що будуть розвиватися навчальні центри на базі компаній, такі як softserve it academy, epam university, globallogic education, sigma software university та інші.

У першому півріччі 2020-го відразу 11 компаній it-сегмента відкрили нові офіси в україні (києві, львові, ужгороді та житомирі) і за кордоном (у тому числі в польщі, німеччині, швеції та сша). За кількістю співробітників в києві лідирує epam, у львові та дніпрі — softserve, в харкові — nix solutions, а в одесі — luxoft.