Відповідальність – відправна точка на шляху до успіху!

242

Прочитав уривок із книги Джо Вітале і він мені так сподобався, що я вирішив поділитися цим уривком з усіма вами.

Ми вже багато говорили про відповідальність, і цей уривок освітить нам ще раз це питання, але з абсолютно нового боку. Читайте і коментуйте.

Самий незвичайний терапевт у світі

“Кілька років тому я почув про одному гавайському лікаря, який лікував найбільш запущені випадки божевілля пацієнтів, абсолютно не бачачи самих пацієнтів. Він читав дані діагнозу, а потім дивився всередину себе, щоб побачити, як він створив хвороба цієї людини. І коли він удосконалював себе, пацієнт теж йшов на поправку.

Коли я вперше почув цю історію, я подумав, що це якась міська байка. Як може хто-небудь вилікувати кого-небудь, лікуючи при цьому себе? Як може нехай навіть самий-самий майстер по самовдосконаленню вилікувати повне безумство? Я вважав розповідь вигадкою. Це було логічно, і я викинув з голови ту історію.

Але через рік я знову почув про це. Я почув, що терапевт використовує гавайський зцілювальний метод під назвою хо’ опонопоно. Я ніколи про таке не чув, але тепер це вже міцно засіло у мене в мозку. Якщо ця історія була правдою, то мені вже хотілося знати про це більше. Я завжди розумів словосполучення «повну відповідальність» в тому сенсі, що я несу відповідальність за все, про що я думаю, і що я роблю. А все, що виходить за межі цього розуміння вже мені не підвладне.

Я думаю, що багато людей трактують повну відповідальність точно так само. Ми відповідаємо за те, що ми робимо, але не за те, що робить хтось інший. Гавайський лікар, що лікував людей, які втратили розум, міг би навчити мене нового, більш глибокого розуміння повної відповідальності.

Його звуть доктор Іхалеакала Х’ю Льон.
При першому нашому телефонній розмові ми спілкувалися майже цілу годину. Я просив його розповісти мені всю історію про його діяльність в якості лікаря.

Він сказав, що працював в госпіталі штату Гаваї чотири роки. Відділення, в якому знаходилися божевільні хворі, було досить небезпечним. Фізіологи звільнялися звідти буквально через місяць. Персонал або прикидався хворим і не виходив на роботу, або просто звільняється.

Всі, кому доводилося проходити через це відділення, долали його тільки спиною до стіни, побоюючись нападу пацієнтів. Це було не найкращим місцем як для життя, так і для роботи або відвідувань.

Доктор Льон сказав мені, що він ніколи не оглядав пацієнтів. Він переглядав медичні карти пацієнтів, сидячи в кабінеті. Поки він розглядав ці записи, він працював над собою. І по мірі того, як він працював над собою, пацієнти починали поправлятися.

І тут настав момент, коли я задав питання на мільйон доларів:
«Так що ж ви робили з собою такого, що всі ці люди мінялися?»
«Я просто лікував ті свої частини, які створили їх» – відповів він.

Я нічого не зрозумів.

Доктор Льон пояснив, що повна відповідальність за своє життя означає, що ти відповідаєш за все, що відбувається в твоєму житті – з тієї простої причини, що це твоє життя – і тому це твоя відповідальність. В буквальному розумінні – весь світ створений тобою.
Ось це так! Таке не відразу доходить. Бути відповідальним за те, що я говорю або роблю, – це одне. Але бути відповідальним за те, що кожен говорить або робить у моєму житті, – це вже зовсім інше.

Крім того, правда в тому, що якщо ти приймаєш повну відповідальність за своє життя, тоді все, що ти бачиш, чуєш, відчуваєш на смак, до чого торкаєшся, чи відчуваєш будь-які інші відчуття, за все це ти також несеш відповідальність, тому що це – твоє життя.

Це означає, що і розмах тероризму, і президент, і економіка, – все, що ти відчуваєш, і навіть все, що тобі не подобається, – все це тобі і лікувати. Вони існують, так би мовити, тільки як проекції зсередини тебе. Проблема не в них, проблема в тобі. І щоб змінити їх, ти повинен змінитися.

Я знаю, що це важко зрозуміти, важко вручити відповідальність за все в одні руки. Засудження набагато простіше, ніж повна відповідальність. Але коли я говорив з доктором Льоном, я почав розуміти, що означає лікування самого себе, і що хо’опонопоно означає – любити себе.

Якщо ти хочеш покращити своє життя, тобі потрібно вилікувати своє життя. Якщо ти хочеш вилікувати когось- навіть божевільного, – ти можеш зробити це, якщо вилікуєш себе.

Я запитав доктора Олена, як він лікував самого себе. Що він робив конкретно, коли розглядав картки пацієнтів?

«Я просто казав «Пробач мені» і «Я люблю тебе», і повторював ці слова знову і знову», – пояснив він.

І це все?
І це все.

Виявляється, що любити себе – це самий кращий спосіб поліпшити себе, і коли ти покращуєш себе, ти покращуєш свій світ.

Дозвольте мені навести особистий приклад того, як це працює: одного разу хтось прислав мені по електронній пошті лист, який засмутило мене.

У минулому я б став працювати над моїми емоційними «гарячими точками», чи довго б думав про людину, який надіслав мені неприємне лист. На цей раз я пам’ятав про метод доктора Лена. Я просто тихо повторював: «Прости мене» і «Я люблю тебе», я цих слів не сказав нікому. Я просто пробудив дух любові, щоб вилікувати всередині мене те, що створило зовнішні обставини.

Приблизно через годину я отримав ще одного листа від того ж людини. Він вибачався за попереднє послання. Зауважте, що я не вчинив жодної дії, спрямованого у зовнішній світ, щоб отримати це вибачення. Я навіть не написав йому відповідного листа. Повторюючи «Я люблю тебе», я якимось чином вилікував в собі те, що створило його.

Пізніше я побував в гостях у лікаря Лена. Йому зараз 70 років, і його вважають потомственим шаманом, і веде він досить відокремлений спосіб життя. Він похвалив мою книгу «Фактор тяжіння». І сказав мені, що по мірі того, як я буду лікувати себе, вібрації моєї книги будуть зростати, і кожен, хто читатиме її, буде це відчувати. Коротше кажучи, якщо улучшаюсь я, то поліпшуються і мої читачі.

«А що з приводу тих книг, які вже продані і мені не доступні?» – запитав я.

«Вони не недоступні тобі», – пояснив він, знову розірвавши мій розум містичної мудрістю. – «Вони досі в тобі».

Коротше кажучи, немає нічого назовні. Пояснення такої техніки могло б зайняти цілу книгу, і заслуговувало б того. Але досить сказати, що все, що ти б хотів покращити своє життя, все це знаходиться в одному-єдиному доступному місці – в тобі.

«Коли ти дивишся, то роби це з любов’ю».

Система проста. Вона зцілює. Автор системи каже, що ми несемо повну, 100% відповідальність за все, що відбувається в нашому житті. За все. ВСІ. Повністю. За свої проблеми і ситуації, за ситуації і проблеми ваших близьких та рідних, за проблеми і ситуації ваших знайомих і навіть за те, що відбувається навколо вас, і про що ви знаєте: якщо ВИ про це знаєте, значить, це має відношення до вашого життя.

Зцілення будь БУДЬ-якої ситуації або проблеми – неважливо, у вашому житті вона відбувається або в житті іншої людини – можливо завдяки самоочищення, самоаутентичности допомогою Хо’ опонопоно (повна назва методу).

Як зцілювати себе? Кажучи і проживаючи фрази: «Я люблю тебе, мені дуже шкода, будь ласка, прости мене, дякую тобі».

Направляти ці фрази варто до себе, а не до інших людей.

До себе, а не до якихось обставин.

На початку — до себе.

Неважливо, чи ви відчуваєте любов, можна просто повторювати: «Я люблю тебе». Неважливо, чи ви відчуваєте співчуття, можна просто повторювати: «Мені дуже шкода». Неважливо чи ви розумієте, що винні чи не відчуваєте провини, можна просто повторювати: «будь Ласка, прости мене». Неважливо, чи ви відчуваєте вдячність чи ні, можна просто повторювати: «Дякую, дякую». Почніть з повторення тієї фрази, яка здається вам найбільш актуальною (для вас) зараз. За вашим відчуттям. Можна говорити одну фразу і говорити її (вголос) 15 хвилин. Для старту – перед дзеркалом собі. Потім просто (без дзеркала) взагалі, теж вголос. Потім про себе. Потім міняти фразу, потім вимовляти їх по черзі. Загалом, робити так, як підказує інтуїція”

Уривок з книги Джо Вітале «Життя без обмежень»

Успіхів Вам!


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається