Sedona — метод звільнення емоцій

270

Sedona — метод (Метод Звільнення емоцій), розроблений Лестером Левенсоном. Лестер Левінсон був вельми успішним продюсером, коли несподівано для себе опинився в клініці з цілим набором серцево-судинних захворювань.

 

Лікарі пророкували йому швидку смерть або (і) бути прикутим до ліжка до кінця життя. Але Л. Левінсон вирішив для себе по-іншому. Він зрозумів, що всі його проблеми мають свій ключ на емоційному рівні. Тому він розробив і застосував для себе дуже простий і дуже ефективний метод «звільнення емоцій».

 

Незабаром, на превеликий подив лікарів він повністю одужав. Отримавши настільки вражаючі результати Л. Левінсон вирішив поділитися своїми досягненнями з іншими. Доопрацювавши свій метод, таким чином, щоб той був простий і доступний кожному і в будь-якій області життя Л. Левінсон залишок життя (а прожив він ще 20 років — до 68 років) присвятив популяризації свого методу.

 

Більшість людей використовують три способи звернення зі своїми почуттями і емоціями: придушення, вираження і уникнення.

 

Придушення — це найгірший метод, оскільки пригнічені емоції і почуття не йдуть, а наростають і нагноюються всередині нас, викликаючи тривожність, напругу, депресію і цілий ряд пов’язаних зі стресом проблем. Пригнічена енергія цих емоцій, зрештою, починає керувати вами способами, які вам не подобаються і вам непідконтрольні.

 

Вираз — це, свого роду, вентиляція. «Вибухаючи» іноді або «втрачаючи терпіння» ми звільняємося від гніту накопичених емоцій. Можна навіть відчути себе добре, оскільки це переводить енергію в дії. Але це зовсім не означає, що ви позбулися цих почуттів, це всього лише тимчасове полегшення. До того ж вираз наших емоцій може бути неприємно для людини, яка все це отримує. Це, в свою чергу може викликати ще більший стрес, оскільки ми починаємо відчувати провину за те, що зачепили когось, висловлюючи свої природні почуття.

 

Уникнення — це спосіб справлятися з емоціями, відволікаючись від них за допомогою всяких розваг: бесіди, телевізор, їжа, куріння, випивка, наркотики, кіно, секс і т. д. Але, незважаючи на наші спроби уникнення, всі ці почуття досі тут і продовжують стягувати з нас свою мито у вигляді напруженості. Таким чином, уникнення — це лише одна з форм пригнічення. В даний час вже доведено, що різні емоції і бажання знаходять своє відображення в нашому тілі у вигляді затискачів (напруги, спазмів) в цілком певних областях. До речі, на рятування від цих затискачів спрямовані методи так званої «тілесно орієнтованої психотерапії», дають деколи абсолютно фантастичні результати, недосяжні лікарськими методами.

 

Навіть систематичні заняття по повній релаксації всіх груп м’язів (метод прогресивної релаксації) дає дуже хороші результати по оздоровленню психіки і тіла і значного поліпшення розумових здібностей. Оскільки буквально кожна клітинка нашого тіла має своє представництво в нашому мозку, і будь-яку напругу в тілі, природно, має відповідну йому зону збудження в мозку.

 

Таким чином, чим більше таких зон збудження, тим менше ресурсів залишається у мозку для нормальної розумової діяльності. Цікаво відзначити, що, згідно цієї теорії, «добрі» почуття і емоції майже нічим не відрізняються від «поганих», і так само мають своє представництво в тілі і мозку. Тому метод звільнення емоцій спрямований на роботу з усіма типами емоцій. Багаторічна практика його застосування вже довела ефективність і необхідність такого підходу.

 

Метод звільнення емоцій— це потужний метод тренування мозку для досягнення гармонії і, навіть, — прискорення мислення, що реалізується без будь-яких технічних засобів. Це найбільш здоровий шлях звернення зі своїми емоціями. Ця техніка має ефект накопичення. Кожен раз, коли ви звільняєте емоції, вивільняється заряд пригніченою енергії (додаткові зони мозку), що допомагає вам у подальшому більш ясно мислити, бути більш здатним діяти в будь-яких ситуаціях більш спокійно і більш продуктивним і корисним для здоров’я способом.

 

З часом, звільняючи все більше і більше пригніченою енергії, ви можете досягти стану незворушності, в якому жодна людина або подія не зможуть вибити вас з рівноваги або позбавити вас стану спокійною ясності. Всі, хто займаються цим методом, відзначають дуже швидкі позитивні зміни душевного і фізичного стану. До того ж, їх життєві цілі і плани ставали яснішими для них самих і більш позитивними.

 

Не треба думати, що в результаті використання методу людина стає схожим на непритомну ляльку, навпаки, ви повертаєте собі здатність відчувати сильні і чисті емоції, як в дитинстві, але, не «приклеюючись» до них надовго. Також, немає ніякої необхідності спеціально займатися за цим методом все життя з кожної емоцією. Приблизно через три тижні регулярних занять метод перекладається «на автомат» і залишається з вами назавжди. Надалі, достатньо буде лише звернути увагу на свої почуття, щоб відбулося природне автоматичне звільнення.

 

Крок перший: Фокусування. Спочатку необхідно зосередитися на будь-якої проблемної області у вашому житті — щось, що вимагає невідкладного рішення. Можливо це відносини з коханою людиною, батьками чи дітьми; це може стосуватися вашої роботи, здоров’я або ваших страхів.

 

Або ви просто можете запитати себе: «Які почуття володіють мною зараз? Які емоції я зараз відчуваю? Ви можете сфокусуватися на проблемі або до початку або після закінчення тренувальної сесії. Один із способів, за допомогою якого ви можете дізнатися, з якою проблемною областю вам необхідно попрацювати, або, що ви насправді відчуваєте зараз — це вийти на «нульовий рівень», тобто, просто, глибоко розслабитися (використовуючи будь-яку доступну вам, техніку).

 

Крок другий: Відчувайте. Як тільки ви вийшли на «нульовий рівень», подумайте — з якою проблемою ви хотіли б впоратися. Сфокусувавшись, визначте свої почуття щодо проблеми. Виконавши перший крок, зверніться безпосередньо до своїх актуальним почуттів. Запитайте себе: «Що я зараз відчуваю?». Лестер Левенсон виявив, що всі наші емоції і почуття можуть бути розділені на дев’ять основних категорій, або почуттів.

 

Апатія.Безліч інших емоцій і почуттів є результатом апатії або супроводжують їй. Коли ми запитуємо себе, що ми відчуваємо, ми можемо використовувати такі слова, як: нудьга, непотрібність, відсутність турботи про себе, душевний холод, відчуженість, байдужість, побежденность, пригніченість, збентеженість, розчарування, виснаженість, забытость, марність, безнадійність, безрадісність, нерішучість, байдужість, лінь, розгубленість, втрата, заперечення, заціпеніння, пригніченість, безсилля, покірність, покірливість, оглушення, дезорієнтація, застрявання, втома, неуважність, безглуздість, безглуздість зусиль, низька самооцінка. Все це, згідно Левенсону є різновидом апатії.

 

Горе.Ми можемо використовувати такі слова, як: покинутість, образа, провина, душевна мука, сором, зрада, розчарування, ошуканість, скутість, безпорадність, душевний біль, покинутість, розгубленість, туга, втрата, смуток, нерозуміння, розрив, жалість, я нещасний, каяття, відкинутість, докори сумління, печаль.

 

Страх.Різновиди страху включають в себе: занепокоєння, заклопотаність, обережність, передбачливість, боягузтво, підозрілість, боязливість, передчуття, замішання, тривога, нервозність, паніка, страх, непевність, сором’язливість, скептичність, боязнь сцени, напруга, загнанность.

 

Пристрасть.Це «Я хочу» емоція. Ми можемо відчувати: очікування (передчуття), пристрасне бажання, потреба, бажання, блукання, керованість, заздрість, пихатість, жадібність, нетерплячість, маніпулятивність, нужда, одержимість, тиск, безжалісність, егоїзм, злість.

 

Гнів.Ми можемо відчувати: агресивність, роздратування, аргументованість, виклик, вимогливість, відраза, лютість, марність, взбешенность, ненависть, нетерпимість, ревнощі, божевілля, значимість, оскарбленность, бунтарство, образа, обурення, грубість, озлоблення, строгість, завзятість, упертість, похмурість, мстивість, злість, лють.

 

Гордість.Ми можемо відчувати: винятковість, гордовитість, зарозумілість, хвальковитість, обдарованість, презирство, зухвалість, критичність, розбірливість, осуд, праведність, непохитність, самолюбство, снобізм, удача, зверхність, непростительность, марнославство.

 

Хоробрість.Різновиди почуттів можуть бути наступні: підприємливість, авантюризм, жвавість, спритність, компетентність, цілеспрямованість, освіченість, впевненість, творчість, сміливість, сміливість, відвага, рішучість, енергійність, щастя, незалежність, любов, вмотивованість, відкритість, вірний, позитивізм, винахідливість, самостійність, стійкість, грунтовний, сила.

 

Прийняття (схвалення).Ми можемо відчувати: врівноваженість, прекрасне, співчуття, задоволення, захоплення, насолода, захоплення, емпатія, товариськість, ніжність, радість, любов, відкритість, сприйнятливість, безпека, розуміння, здивування.

 

Світ.Ми можемо відчувати: душевний спокій, рівновагу, завершеність, свободу, здійснимість, досконалість, цілісність, спокій, безтурботність, спокій (відсутність фізичної напруги), цілісність.

 

Крок третій: Ідентифікуйте свої почуття. Тепер, маючи на увазі цей список, визначте, що ви насправді відчуваєте. Відкрийте себе, почніть усвідомлювати свої фізичні відчуття — чи відчуваєте ви скрутність в грудній клітці? Напруга в шлунку? Відчуття тяжкості? Серцебиття? Коли почнете усвідомлювати свої фізичні відчуття, використовуйте їх в якості ключових точок для дослідження своїх почуттів. Яке слово приходить вам на думку?

 

Коли це слово спливло у свідомості, постарайтеся визначити, до якої з цих дев’яти категорій відноситься ваше почуття. Левенсон виявив, що процес звільнення почуттів набагато більш ефективний, коли почуття вивільняються у найбільш «чистою», або «дистильованої» формі, — як одне з дев’яти позначених слів. Наприклад, досліджуючи свою проблемну зону, ви можете вирішити, що ваші почуття — це «коливання» або «тривога».

 

Потім ви можете звільнити свою нерішучість або тривогу і відчути деяке полегшення. Тим не менше, якщо ви простежите ці почуття до їх джерела, то виявите, що вони відносяться до категорії страху, ніж до нерішучості і тривозі. Звільнивши свій страх, ви виявите, що результати набагато більш драматичні і сильні. Це все одно, як атакувати проблему в корені, або відщипнути тільки частину верхніх гілок.

 

Крок четвертий: Відчувайте Свої Почуття. Коли ви визначили свої справжні почуття по відношенню до обраної проблемної області і простежили їх до підстави, почніть відчувати свої почуття. Нехай вони заповнять все ваше тіло і розум. Якщо це горе, ви можете розплакатися або навіть зарыдать. Якщо це гнів, ви можете відчути, як «закипає» ваша кров, змінюється дихання і тіло напружується. Це чудово — це час в повній мірі випробувати свої почуття і емоції.

 

Крок п’ятий: Змогли б ви? Тепер, коли ви дійсно відчуваєте свої почуття щодо якоїсь проблемної області у своєму житті, запитайте себе: «чи Зможу я відпустити ці почуття?» Іншими словами, чи можливо для вас на фізичному та емоційному рівні дозволити цим почуттям покинути вас прямо зараз? Думайте про це.

 

Почніть усвідомлювати глибоке розходження між самим собою — вашим «Я» і тим, що це саме «Я» відчуває зараз. Іноді ви можете відчути, що ваші почуття являють собою якийсь енергетичний заряд, який знаходиться в тому ж місці, що і ваше тіло, але насправді, не є вашим тілом. Або це тіньовий спосіб, який знаходиться трохи не в фокусі, на відміну від вашого дійсного «Я».

 

Тим або іншим способом, в якийсь момент, ви ясно відчуєте, що ваші почуття, насправді, це не ваші почуття. І коли ви почнете відчувати різницю між вашими почуттями і вашим «Я», ви можете помітити, що тепер для вас стало можливим відпустити ці почуття. Якщо для вас неприйнятно розлучитися з цими почуттями, відчуйте їх іще деякий час. Рано чи пізно ви досягнете точки, де зможете сказати собі: «Так, я б зміг відпустити ці почуття».

 

Крок шостий: Відпустіть ви їх? Якщо ви б змогли б відпустити ці почуття, то наступним питанням, яке ви задасте собі, буде: «Відпущу я ці почуття?» Знову думайте про це. Часто, маючи повну можливість «відпустити почуття» ми, насправді, скоріше «удавимся» за них. Ви можете виявити, що думаєте: «Ні, я скоріше збережу ці почуття, ніж позбавлятися від того, що я зараз відчуваю». Якщо так, то продовжуйте відчувати те, що ви відчуваєте зараз. Рано чи пізно ви досягнете точки, де зможете чесно зізнатися собі: «Так, я б відпустив ці почуття».

 

Сьомий крок: Коли? Якщо б ви відпустили свої почуття, то наступне питання, яке ви задасте собі: «Коли?» Аналогічно попереднім крокам, у певній точці ви відповісте: «Я б відпустив ці почуття зараз».

 

Крок восьмий: Звільнення. Коли ви сказали собі: «Зараз», відпустіть свої почуття. Просто відпустіть їх. У більшості випадків ви дійсно відчуєте фізичне та емоційне позбавлення, коли ви відпускаєте їх. Ви можете раптом розреготатися.

 

Ви можете відчути, ніби важка ноша була знята з ваших плечей. Ви можете відчути раптову хвилю холоду, яка пробігла по вам. Така реакція означає, що вся накопичена в результаті переживання цих почуттів енергія тепер звільнилася і стала доступна вам, як наслідок звільнення почуттів, яке ви тільки що зробили.

 

Крок дев’ятий: Повторення. Коли ви звільніть свої почуття, то захочете перевірити себе: «А чи відчуваєте ви якісь почуття?» Якщо які-небудь почуття все ще присутні, то пройдіть через весь процес знову. Досить часто звільнення схоже на відкриття крана. Ви звільняєте одні, і тут же з’являються інші.

 

Деякі з наших емоцій настільки глибокі, що вимагають кількох звільнень. Освобождайтесь так часто, як тільки зможете, до тих пір, поки не зможете виявити, що не можете знайти ні однієї ознаки емоцій в собі.

 

Звільнення бажань.

Після достатньої практики звільнення емоцій, просуваючись у кожній сесії від специфічних почуттів до однієї з дев’яти базових емоцій, ви можете виявити, що ще корисніше звертатися до більш глибинних рівнів свого «Я» — домаганням свого ЕГО — бажанням.

 

Згідно Левинсону, джерелом всіх наших емоцій, розбитих нами на 9 базових категорій, є дві ще більш глибинних рівня — бажання. I — бажання схвалення, самоствердження; II — бажання контролювати. Кожен акт бажання — це індикатор того, що у Вас немає бажаного. За словами Левінсона: «Те, чого у нас немає, ховається в наших бажаннях». По початку може викликати подив: що поганого в бажанні схвалення і контролю? На ділі ж, як вже зазначалося, хотіти — означає не мати. Виходить, що часто бажання що-небудь мати у дійсності не дає нам мати це.

 

Велике бажання.

Ті, хто сумлінно пройшов всі рівні і бажає просунутися ще далі, врешті-решт приходять до того, що в основі всіх наших бажань лежить одне велике бажання — «бажання безпеки». Опрацювання цього бажання через деякий час виводить нас на новий трансцендентальний рівень, описаний у різних езотеричних навчаннях, як вища ступінь просвітлення. У людини, яка досягла цього рівня, проявляються різні екстраординарні здібності і можливості.

 

Користуйтеся!

 

 

ПерекладтадоповненняА.В.Патрушевапокнизі «Mega Brain Power: transform your life with mind machines and brain nutrients» by Michael Hutchison


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається