Чому хворіють наші діти

307

Вечір у звичайній родині.

Мама на кухні базікає з подружкою по телефону — їй дуже цікаво хто там і кому зраджує…

Тато дивиться футбол «Динамо – Шахтар», його увагу прикувала до себе улюблена команда – дуже важливо знати хто переможе в цьому матчі…

Бабуся в’яже внучці шкарпетки, їй хочеться зробити це якомога швидше, і вона просить усіх не заважати їй…

Дідусь у дворі грає в доміно, пристрасті киплять не жартівливі – Степанич вийшов у лідери і його необхідно «покарати»…

…а дитина, тим часом, сидить один зі своїми іграшками, та до нього нікому немає діла.

 

І ось дитина захворює… Батьки кидають всі свої справи і повністю присвячують себе догляду за дитиною. Мама міряє температуру. Тато готує чай з малиною. Дідусь розповідає дитині історію про те як її мама, коли була маленькою, теж захворіла і… Бабця сварить дідуся за те що він не дає спокою хворому дитині… Вся сім’я «крутиться» навколо хворої дитини. Дитина отримує багато уваги від близьких йому людей і в його свідомості поступово зміцнюється установка «Хворіти = отримувати увагу = задоволення», «Хворіти = добре!».

 

Іноді, діти хворіють в період, коли батьки сильно лаються між собою. У таких випадках дитина (точніше його хвороба) є об’єднуючим фактором для родини – батьки на час змушені забути про свої розбіжності, і спільно займаються лікуванням дитини.

 

Приділяйте більше уваги своїм дітям.

Спілкуйтеся з ними, грайтеся разом з ними, частіше заглядайте в очі ваших дітей.

 

Чому хворіють дорослі.

 

Дітки виростають, а механізми дозволяють отримувати увагу залишаються. Особливо яскраво це проявляється до старості, коли хвороба вже постарілого папи виступає основним інструментом для залучення уваги з боку вже самостійних дітей. Сумно але факт: велика частина хвороб батьків, викликані відсутністю нашої уваги до них.

 

Даруйте увагу своїм рідним і близьким.

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається