Як виховати мільйонера

215

«Всі ми родом з дитинства» (Р. Адлер)

 

На тренінгах, мені часто задають питання щодо виховання у дітей грошового свідомості і побудови у них ефективних взаємовідносин з грошима. Кожному з батьків хочеться, щоб в майбутньому дитина був фінансово заможним, мав достатньо грошей, щоб задовольняти свої потреби і вмів їх, тобто гроші, заробляти. Багатьох цікавить, як вибудувати спілкування і як дати хороші приклади, для того щоб дитина виросла максимально відкритий до грошей і достатку. І такі питання не марні, адже саме в дитинстві закладається фундамент мислення багатія. Дитинство — благодатний ґрунт для «щеплення багатства».

 

Сьогодні я хочу поділитися з вами секретами виховання у дітей правильного ставлення до грошей. Всі ці знання, успішно перевірені мною і відвідувачами «грошових тренінгів».

 

Прислухайтеся до бажань дитини.

 

Нещодавно я став свідком сцени в магазині. Бабуся і хлопчик років 8 вибирали іграшку. Хлопчик дуже хотів купити собі робот-трансформер, з досить злісним зовнішнім виглядом, а бабуся наполягала на купівлю що-небудь менш агресивного. З діалогу, я зрозумів, що дитині виділили гроші на купівлю іграшки і, в даний момент, йшов вибір яку саме іграшку купити. Бабуся була дуже наполеглива і, в результаті, хлопчик здався. Втративши всякий інтерес до іграшок, дитина вийшов з магазину. Бабуся домоглася свого.

 

Цей приклад наочно демонструє, як у дитинстві нав’язується чужа думка і далекі людині бажання. Зловживаючи слабким положенням дитини, по закінченні часу, батьки з деяким подивом і обуренням висловлюють «…він нічим не цікавиться, він нічого не хоче…». А як часто ми, вже дорослі, реалізуємо свої дитячі (не прожиті нами) бажання, не підозрюючи як сильно подібні вчинки наших батьків підірвали в нас віру в себе і життя в цілому.

 

Будьте уважні до бажань дитини!

 

Бажання і можливості.

 

У ранньому дитинстві дитина добре знає, що для задоволення своїх бажань необхідно вести себе певним чином: бути милим з бабусею, поцілувати маму, покапризувати. Але, у міру дорослішання, він усвідомлює що є універсальний інструмент для досягнення бажаного — ГРОШІ.

 

На цьому етапі розвитку дитини, перед батьками стоїть одне завдання — пов’язати систему відносин дитини до грошей у формулу «Як заробити гроші на реалізацію своїх бажань?». Корисно застосувати систему грошового заохочення домашньої праці дитини, наприклад, за прибирання в будинку або за допомогу мамі на кухні. Заохочуйте і мотивуйте гарне навчання і зразкову поведінку. Необхідно, також, виділяти і кишенькові гроші. При цьому бажано, не впливати на вибір дитини при витраті зароблених ним грошей. Дитина сама повинна вибудувати вигідну для нього ставлення з грошима. Будьте впевнені, дитина не буде даремно витрачати зароблені ним гроші.

 

На помилках вчаться.

 

Ще раз, прошу Вас не захищати дитину від необдуманих покупок. На помилках вчаться. Дозвольте дитині витрачати всі свої гроші так, як йому хочеться.

 

Раджу Вам застосовувати прийом «Спільно». Прийом простий і геніальний: якщо дитина хоче купити собі щось вимагає досить великої кількості грошей, пообіцяйте це купити йому, коли він самостійно зможе оплатити 20-50% вартості самої покупки. Цей прийом відмінно навчає дітей робити обдумані покупки і орієнтує на працю для досягнення бажаного.

 

Створіть особистий рахунок дитини.

 

У західних країнах, з моменту народження дитини, відкривається його особистий рахунок, на який протягом усього періоду дорослішання стабільно надходять гроші від батьків і родичів. Тепер дитина точно знає, що кожен день, його добробут зростає. Це дуже позитивно впливає на грошову свідомість дитини. У ньому, кожен день, міцніє впевненість у завтрашньому дні.

 

Створіть особистий рахунок Вашої дитини. Капіталовкладення знадобляться невеликі, приблизно $ 10-100 в місяць. До 18-ти років на суму накопичиться значна сума грошей, для того щоб дитина зміг оплатити своє навчання або відкрити свій бізнес.

 

Особистим прикладом!

 

Основне, що повинен пам’ятати кожен батько — дитина буквально вбирає те, що бачить в сім’ї. Беручи побачене за абсолютну правду, вся залишилася життя будується на поведінкових шаблонів (приклади) засвоєних у дитинстві. Левова частка поведінкових шаблонів припадає на грошові відносини в родині. Не дарма, на тренінгу «Я — Грошовий Магніт» ми глибоко відпрацьовуємо саме дитячі спогади.

 

Для того щоб дитина виросла максимально вільним від негативних установок і грошових блоків, необхідно, щоб батьки самі були вільні від цих переконань. Будьте уважні до того, як особисто Ви ставитеся до грошей, як побудована система взаємин з грошима у Вашій родині, як вирішуються грошові суперечки.

 

Почніть виховання дитини з виховання себе!

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається