Як розвивати інтуїцію. Практичні поради.

235

Як розвивати інтуїцію.
Практичні поради.

Це сталося в квітні 1912 року. Пані Дайсон, 33-річна аристократка, разом з чоловіком готувалася до самого захоплюючого подорожі у своєму житті — поїздку в Америку на новенькому тихоокеанському лайнері «Титанік». Квитки в каюти першого класу було придбано задовго до від’їзду, все необхідне давно куплено — залишалося лише упакувати валізи. Поки покоївка метушилася з приготуваннями, пані Дайсон подумки уявляла, як вона зійде завтра на борт гігантського незламного судна. І як через роки буде розповідати своїм дітям і онукам про те, що їй довелося випробувати…

 

Незважаючи на радісні думки, спалося пані Дайсон тривожно. Встала вона з важкою головою і втішала себе тим, що причина неспокійного сну — з’їдений на ніч другий шматочок шарлотки.

 

В той момент коли до дверей будинку вже під’їхав екіпаж, щоб відвезти подружжя в порт, пані Дайсон стала благати чоловіка скасувати поїздку. Вона говорила, що погано себе почуває, що у неї віднялися ноги, що, можливо, вона вагітна… Містер Дайсон розлютився не на жарт — адже квитки в той час коштували цілий статок! Однак зрештою поступився бажанням подружжя… Коли через 5 днів стало відомо, що «непотоплюваний «Титанік» зазнав аварії, містер Дайсон цілував дружину і в тисячний раз питав, що змусило її залишитися. «Я просто зрозуміла, що ми не повинні їхати, і все», — відповідала пані Дайсон. Потім її діти і онуки говорили, що це була жінка з феноменально розвинутою інтуїцією…

 

 

Прекрасне поняття «інтуїція»

 

Всі знають, що означає слово «інтуїція».

Деякі стверджують, що інтуїція є у кожної людини.

Дехто усвідомлює, що користується інтуїцією кожен день.

І лише одиниці знають і вміють нею користуватися.

 

 

Моя думка про інтуїцію.

 

1. Інтуїція є у кожної людини.

У свідомості людини протягом дня проносяться тисячі думок і образів. Людина звикла постійно думати і міркувати. Серед всієї цієї внутрішньої балаканини постійно звучить голос вашої інтуїції, але він досить тихий для того, щоб його почути. У інтуїції є гарна метафора: «Інтуїція – це спокійний і тихий голос у твоїй свідомості».

Інтуїція є у кожного, але не кожен вміє її чути.

 

2. Тільки відключивши логічне мислення можна користуватися інтуїцією.

Як почути інтуїцію – «відключити» своє логічне мислення. А краще взагалі зупинити свій внутрішній діалог (думки, роздуми, припущення, та ін..).

Досягти цього можна за допомогою медитацій.

Важливо зауважити, що інтуїцію зрозуміти неможливо, її можна тільки відчути. І як тільки ви починаєте логічно прораховувати алгоритм роботи, інтуїції ви відразу втрачаєте з нею контакт.

Моє глибоке переконання: логіка заважає розвитку ваших інтуїтивних каналів.

 

3. Часто люди плутають інтуїцію і «чуйку» засновану на попередньому досвіді.

 

4. Інтуїція це готовий відповідь ще до виникнення самого питання. Вашій інтуїції не потрібно думати, вона просто знає.

 

5. Розвинути інтуїцію неможливо, її можна тільки відкрити. Розвивати потрібно інтуїтивні канали, по яких до вас приходять достовірні відповіді (бачення, слухання, чувствание, знання, осяяння)

 

 

Як розвивати свої інтуїтивні канали.

 

Раніше ми вже проходили прийом отримання інтуїтивних відповідей «Дельфійський оракул». Читати і застосовувати цей приймемо: http://www.blog.deyneko.com.ua/archives/353

 

Сьогодні приготував для вас статтю Стіва Олсона «Шість способів посилити інтуїцію»

Оригінал статті можна прочитати тут

 

 

Практична інтуїція

 

Наша інтуїція — найкоротший шлях до продуктивності, розуміння, знань, інновацій і прийняття рішень. Як навчитися її використовувати?

 

У тебе є здатність миттєво вирішувати проблеми

 

Чи траплялося тобі поглянути на проблему і зрозуміти основну причину і спосіб вирішення моментально, нічого не аналізуючи? Тебе привчили не довіряти цього внутрішнього голосу, вірно? Тому ти перевіряєш інтуїцію досвідченим шляхом, і в більшості випадків вона виявляється права, чи не так?

 

У тебе є здатність миттєво вирішувати проблеми, якщо ти довіряєш собі. У всіх нас вона є. Як же використовувати цю силу внутрішнього творця — голосу, який проривається крізь всю нісенітницю і говорить нам правду?

 

Шість способів посилити інтуїцію:

 

1. Вияви безпосередню участь. Уяви себе на місці когось іншого. Ще краще — випробуй те ж саме. Якщо ти працюєш в службі техпідтримки, коли хто-небудь із співробітників телефонує зі скаргою на швидкість принтера — не сиди перед монітором, вивчаючи характеристики. Відірвися від стільця і сходи подивитися, що там відбувається. Відчуй їх досаду! Поринь у справу цілком і повністю — це зміцнить твою інтуїцію. Великі воєначальники знають про це. Вилазь з бункера, вирушай на передову і дивись, відчувай, дій. Випробуй те ж, що й інші.

 

2. Дозволь собі відчувати страх і пройди крізь нього. Тобі не подобається страх, вірно? Мені теж. Але більшості з нас доводиться з ним жити і знаходити способи перетворити його з ворога в друга (En). Якщо ти не надлюдина, подолав страх — тобі доведеться знайти спосіб використовувати його на благо. Страх блокує інтуїцію і посилюється, якщо ми опираємося йому. Дозволь собі відчувати страх. Не опирайся ніякої його частини. Не ховай його. Сконцентруйся прямо на ньому і пройди наскрізь до кінця. На виході ти станеш сильнішим і отримаєш відчуття більшої ясності. Дозволивши собі відчувати страх, ти підсилиш свою інтуїцію, тому що це навчить тебе чути і приймати свій внутрішній світ таким, який він є, замість того щоб з ним битися.

 

3. Взаємодіють з іншими на емоційному рівні. Коли ти контактируешь з іншою людиною — віч-на-віч, по телефону, в онлайні — спробуй розпізнати його емоції. Дай їм назви. Здається людина роздратованим, щасливим, повним надій, радісним, пригніченим або сумним? Чим більше ти налаштовуєшся на емоції людей, тим глибше ти розумієш різні ситуації, і тим краще працює твоя інтуїція. Інтуїтивні передчуття і абстрактні ідеї походять з того ж джерела, де народжуються емоції, тому чим краще ти вмієш визначати емоції людей, тим краще ти зможеш творити і спілкуватися за допомогою інтуїції. Розпізнавати і визначати емоції — як свої, так і оточуючих — ефективна вправа.

 

4. Відключи внутрішні судження. Коли ти осуджуєш кого-то або щось- включаючи себе самого — це прояв не інтуїції, а негативної енергії, яка блокує інтуїцію. Коли твій внутрішній критик говорить: «Він дурень», «Вона потвора», «Я товста» або «Я програю» — зупинись і подумай: «Чому я це сказав? Якась частина мене порушує баланс?» Коли почуєш голос цього критика, зупини його — не затикаючи (це не спрацює, він виявиться де-небудь ще), а направляючи в свідомість позитивний питання. Коли я ловлю себе на думці: «У мене це ніколи не вийде», я свідомо її зраджую: «Як мені це зробити?» Якщо я досить терплячий і прислухаюся до внутрішнього голосу — він підкаже мені, що робити. Коли мій внутрішній критик говорить: «Це ніколи не спрацює», я запитую себе: «А яка частина ідеї спрацює?» або «Яка ідея була б краще?» Коли ти почнеш ставити позитивні питання — твоя підсвідомість буде видавати рішення через інтуїцію.

 

5. Побудь на самоті. Кращий спосіб — медитація. Знайди хоча б півгодини в день, щоб провести наодинці зі своїми думками. У Лео, автора блогу Zen Habits, є кілька відмінних порад, як знайти час для усамітнення (En). Побудь якийсь час наодинці зі своїми думками, почуттями, образами. Я провів більшу частину життя, майже не маючи уявлення про все, що відбувається всередині мене. Знаходячи час, щоб прислухатися до свого внутрішнього світу, ти виявиш, наскільки ти насправді дивне і чарівне істота. Володіючи здатністю чути себе на самоті, ти зможеш навчитися чути свій внутрішній голос, навіть коли ти не один, і створювати сильні і привабливі інтуїтивні ідеї як раз тоді, коли вони будуть потрібні.

 

6. Задавай питання. У множині. Я називаю це інтуїтивним бодібілдінгом. Задавати питання — відмінний спосіб зміцнити інтуїцію. Найсильніші творчі осяяння приходять після довгих сеансів питань і відповідей. Зберіться групою допитливих людей і обговорюйте складні питання — філософські, наукові, соціологічні, медичні, літературні. Основну силу дають не відповіді, а питання — відкриваючи нерозглянуті шляху, стимулюючи появу нових питань і відповідей. Навряд чи є кращий спосіб тренувати інтуїцію, ніж жваві сеанси питань і відповідей.

 

Деякі кажуть, що інтуїція ненаучна і нераціональна — вони одночасно і праві, і помиляються. Творча інтуїтивна ідея ненаучна, поки ти не довів її. Однак будь-яка наука починається з гіпотези. А з чого починається гіпотеза? Джерелом найбільш вдалих, творчих і оригінальних ідей служить інтуїція — спалах розуму — Еврика.

 

* * *

 

У висновку поста, я хочу запросити всіх вас на ексклюзивний тренінг «Інтуїція в Бізнесі та Особистому житті».

Автор і ведучий тренінгу: популярний психолог і бізнес-тренер Сергій Ключніков.

Будьте щасливі!


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається