Як реалізовувати великі проекти і цілі

179

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Повертаючись з Індії, в літаку мені в попутники попався Володимир. Це був молодий хлопець з Харкова з живими очима і широкою посмішкою. Ми сиділи поруч і розговорилися. Коли він дізнався, хто я і чим займаюся, він задав мені безліч питань, що його цікавлять по психології і по бізнесу. Було багато цікавого обговорено, але один момент мені запам’ятався особливо.

У результаті нашої бесіди ми склали план дій для розвитку особистості і створення нового бізнесу. План був досить точний і займав всього один рік. У свій час, якщо б я отримав такий план від знаючої людини, то був би щасливий, але, на обличчі у мого співрозмовника радості не було. В його сірих очах було швидше безліч запитань, ніж радості від можливостей, що відкриваються. Я поцікавився, про що він думає і, після паузи і пари туманних фраз, я почув його щиру відповідь: «Як подумаю, скільки всього треба зробити – то у мене руки опускаються…».

Його фраза наштовхнула мене на роздуми. Це була не зовсім «чергова» відмовка, а щось більш глибоке. Досить часто люди, які не мають досвід в реалізації тривалих проектів, «зрізаються» на те, що обсяг роботи, яку необхідно виконати, в рази більше, ніж вони можуть «переварити». Роздуми про великому обсязі необхідних дій здатне позбавити людину будь-якої мотивації.

В той день я згадав статтю, яка була написана людиною більш ніж 50 років тому. Згадав, як ця стаття допомогла мені подолати такі ж сумніви. І я знайшов ту статтю. Сподіваюся, що ці слова також допоможуть тисячам інших Евгениев, Сергєєв, Людмил, Світлану, Александров і т. д., які переживають подібні моменти.

Принцип наступності милі.

«Під час війни я служив у десантних військах. Одного разу сталося так, що нас скинули з кволого армійського літака над гористими джунглями на бирманско-індійському кордоні. Попереду нас чекав кидок в цивілізовану Індію, двісті кілометрів по горах під серпневим тропічним сонцем і зливами.

У першу ж годину я поранив ногу, а до вечора на обох моїх ногах були криваві рани розміром з пятидесятицентовую монету. Чи міг я витримати двісті кілометрів? Чи Могли інші — а деяким з моїх однополчан було навіть гірше, ніж мені? Всі були впевнені, що це неможливо. Але ми змогли дошкандибати он до того пагорба, а потім і до села, де зупинилися на ночівлю. Так ми пройшли весь шлях…

Коли я залишив роботу і стабільний дохід, щоб цілком присвятити себе роботі над книгою об’ємом в чет чверть мільйона слів, я не допускав навіть думки про те, яка величезна робота мені належить, інакше, боюся, я цілком міг би відмовитися від книжки, що стала згодом моєю професійною гордістю. Я намагався думати ні про наступній сторінці і тим більше не про наступну глині, а лише про наступному абзаці. Так, протягом півроку, я писав книгу абзац за абзацом, і книга «написалась» сама собою.

Багато років тому я почав писати щоденні статті та матеріали для радіо. До теперішнього часу я написав понад двох тисяч статей. Якби в той час мені доводилося підписати контракт на написання 2000 статей, я б відмовився. Я прийшов би у відчай від цієї величезної цифри. Але мене просили написати одну статтю, потім ще одну, потім ще… Так я і робив».

«ReadersDigest», квітень 1957 року

Погодьтеся, хороший принцип. Таке ставлення до цілей допомагало автору, допомогло мені, допоможе і вам. «Крок за кроком» — найбільш раціональний спосіб досягнення будь-якої мети!

Успіхів Вам!


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається