Творче мислення: Закон Очікування

238

Спілкуючись з учасниками тренінгу «Я Переможець!», протягом тривалого часу, я відслідковую і аналізую одержувані результати. Таке спостереження дає мені можливість удосконалювати тренінг, додавати в нього важливі пункти і збільшувати його ефективність. З радістю поділюся спостереженнями і корисними відкриттями.

 

Нижче, ви дізнаєтеся основну причину успіхів і невдач людей, які прагнуть до успіху. Ви дізнаєтеся що таке «Закон Очікування» і як він працює. Цей закон простий і надзвичайно важливий. Використовуючи тільки ці знання, Ви можете в декілька разів прискорити темпи свого розвитку і обсяги Ваших досягнень.

 

Дві фрази перед початком:

Читайте уважно! Цей пост стосується кожної людини.

 

 

Результати тренінгу.

 

Учасників тренінгу, після його проходження, можна розділити на дві основні групи.

 

Група «Прорвало» (таких більшість)

У цю групу входять люди, яким тренінг дав сильний поштовх і напрямок розвитку. Завдяки отриманому імпульсу, в учасників починається стрімке зростання: відкриваються нові бізнеси, вибудовується кар’єра, налагоджуються взаємини з родичами, збільшується кількість щастя в житті самої людини, зростає усвідомлення і ступінь реалізованості. Часом, результати і успіхи учасників вражають уяву звичайних людей. Складається таке враження, що в людині «тоскно дрімала» величезна, потужна творча машина, яка чекала своєї години і, на тренінгу, хтось дбайливо натиснув на кнопку «СТАРТ», щоб найпотужніший механізм активно запрацював на благо господаря.

 

Друга група «Шкода, що нічого не вийшло»

У цю групу входять люди, яким тренінг теж дав сильний поштовх і напрямок розвитку, але, з часом, ентузіазм у цієї групи людей падає, фарби тьмяніють, а настрій знову скочується на саме дно. Все приходить до вихідної точки по імені «Як зазвичай».

 

Зрозуміло, я дуже умовно розділив всіх учасників тільки на дві групи. Зробив це навмисно, щоб на такому прикладі показати два різних способу мислення, які приводять до абсолютно різних результатів.

 

Успішні люди шукають можливості.

 

Народна мудрість говорить: «Хто шукає, той завжди знайде». Приміряючи ці думки до учасників тренінгу, можна замислитися над тим, чого ж хочуть від тренінгу самі учасники.

 

Як психолог, я часто стикаюся з невідповідністю озвученого запиту учасника тренінгу і його внутрішніми потребами і очікуваннями.

Наприклад: Сергій С., на початку тренінгу заявив про своє бажання змінити своє життя на краще. У процесі виконання вправ, сам Сергій розповідає про те, що він не вірить у можливість своїх змін. Тут піднімається питання: що на даний момент Сергій шукає – можливість розвитку, або підтвердження того, що всі його старання марні.

 

Є дві правди: красива і справжня і, часто, ці дві правди у людини расзнаходяться один з одним. Продна з моїх завдань на тренінгу, відслідковувати ці розбіжності учасників і вчити усвідомлювати свої глибинні потреби і правильно формулювати свої наміри. У випадку з Сергієм, знадобилося додатково пояснити те, як його віра (а точніше, зневіра) диктує неусвідомлювані очікування, і як його очікування формують отриманий їм результат. Завдяки цьому нюансу, ефект від тренінгу перевищив всі побажання Сергія.

 

«Успішні люди шукають можливості, а невдахи виправдання» і вони знаходять її!

 

Закон Очікування.

 

Давайте припустимо, що Ви зібралися купувати собі червоний BMW. Впевнений, що кількість таких машин у вашому місті різко зросте. Через пару днів, ви вже можете сказати: «Червоних машин так багато, я ніколи не думав(а) що їх стільки…».

Червоних машин стало більше? Звичайно ж ні. Подібних машин залишилося рівно стільки ж, скільки і було раніше, але ви почнете чаші помічати, що вас цікавлять моделей автомобілів. В оточенні не змінилося нічого. Змінилися лише інтереси, і вашу увагу, слідуючи за вашим інтересом (очікування), починає «оточувати» все ваше простір автомобілями BMW червоного кольору.

 

Очікування = увага = пошук = результат!

 

Приклад роботи Закону Очікування:

Людина читає книгу з маркетингу. Його очікування: знайти корисну інформацію для того, щоб застосувати її в своїй роботі і збільшити ефективність своїх дій. Ймовірність того, що він знайде корисну для себе інформацію дуже висока.

Інша людина читає ту саму книгу. Але, перед її прочитанням, шановний колега висловив свою негативну думку про цю книгу. Швидше за все, та ж сама книга буде прочитана з підвищеною часткою скепсису. Навіть якщо у цій книзі читач знайде щось корисне, то наврядчи коли-небудь він стане це застосовувати у своїй роботі. Причиною цього є негативний очікування і бажання знайти в цій книзі «нічого корисного».

 

Закон Очікування говорить: «Ти отримаєш те, що ти очікуєш»

 

Свої очікування людина включає завжди, вони присутні у кожній його дії: коли спілкується з іншою людиною, коли читає книжку, коли відвідує тренінги, коли їде за кермом автомобіля, коли приходить на робоче місце, коли спілкується з замовником, коли чоловік знайомиться з дівчиною, і т. д і т. п.

 

Питання:

Читаючи цей пост, що саме Ви хочете знайти?

Варіанти:

— хочу знайти ідею, яка допоможе Вам подивитися на свою свідомість з нової точки зору і допоможе зробити життя кращим;

— почитаю, може що цікаве, а взагалі, скільки вже прочитав скрізь одне і теж…

 

Питання:

Роблячи вправи, отримані на тренінгу, людина дійсно хоче отримати новий результат і чекає його, чи хоче ще раз переконатися в тому, що «народжений повзати літати не може» і він саме той, про кого це прислів’я.

 

Ще питання (з життя):

Застосовуючи методику «Усвідомлений замовлення подій», користувач очікує (очікує) позитивного результату, яким він зможе користуватися щодня, або очікує отримати чергове підтвердження того, що у нього ні один прийом не працює.

 

Щиро відповідаючи на ці питання, Ви, вже в дану секунду, здатні зрозуміти причину багатьох своїх перемог і невдач.

Будьте уважні до своїм очікуванням!

 

Важлива думка!

 

Чим є для Вас гарний настрій? Це звичайне ваш стан, або скоріше випадковість у низці неприємних переживань і «битовухи». Який настрій саме Ви очікуєте? Ви чекаєте «гарний настрій з можливими вкрапленнями нехорошого» або «недобре з можливими вкрапленнями хорошого». Це як у зебри відомому мультфільмі: «у всіх білі смуги на чорному тлі, а у мене чорні смуги на білому фоні»

Хочу, щоб Ваша відповідь була такою: «Гарний настрій – це моє нормальний стан, я перебуваю в ньому і напади легкої апатії для мене велика рідкість, і це Невластиве, для мене, стан». І нехай це відповідь йде з самої глибини Вашої душі.

 

Успіхів Вам!

.

Майстер клас “Секрет виконання бажань”

Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається