Творче мислення: Утилізація негативних емоцій і подій

276

Уявіть собі:

Чудовий весняний ранок. Ти відкриваєш очі і солодко потягиваешься в ліжку, не бажаючи вставати. Сьогодні вихідний і поспішати нікуди не треба – цей факт тебе радує. Трохи пізніше, ти вирушаєш вмиватися і чистити зуби, передчуваючи хороший день. Він міг би стати таким, якби не дзвінок з роботи… Дзвонить твій колега і повідомляє тобі погану новину: ти вчора на роботі допустив помилку і шеф дуже не задоволений тобою. У понеділок тебе чекають неприємності на роботі.

 

Контрольне запитання:

Як і з яким настроєм пройдуть твої вихідні?

 

Практично кожна людина рано чи пізно стикається з подіями «выбивающими» його зі стану душевного комфорту. Події бувають самі різні, наприклад: сварка з чоловіком, обважили на базарі, нахамили в транспорті, дитина не стримав обіцянку, неприємна розмова з мамою і т. д. «Завдяки» таким подій, буквально за лічені секунди, наша гарний настрій перетворюється в нехороше. Найнеприємніше для людини те, що шлейф поганого настрою може тривати дуже довго. Наприклад: дзвінок від одного тривав хвилину, а переживати і турбуватися з приводу дзвінка можна годинник, або, навіть, багато днів після того.

 

Давайте навчимося утилізувати емоції супроводжують такі події.

 

Методика «Творче сприйняття подій»

 

Методика складається з трьох послідовних кроків.

 

Крок 1. Констатуємо факт наявності небажаних емоцій або станів.

Крок 2. Озвучуємо бажані емоції, стану і події.

Крок 3. Відволікаємося на хороше.

 

 

Приклад:

Розмова з колегою, який змусив вас нервувати і хвилюватися про майбутню подію.

Крок 1.

— Так, я нервую і хвилююся про те, що буде в понеділок.

Крок 2.

— Я хочу провести вихідні спокійно, відволіктися від роботи і побути з родиною. Розберемося з цим питанням в понеділок. Хочу, щоб шеф до понеділка заспокоївся і похвалив мене за мою працю.

Крок 3.

— Як там мої діти? Вже пора йти в зоопарк.

 

Ще приклад:

Неприємне настрій у зв’язку з тривалою кризою і відсутністю грошей.

Крок 1.

— Так, у мене не дуже гарний настрій і це триває давно.

Крок 2.

— Я хочу відчувати себе щасливим і бути забезпеченою людиною. Хочу заробляти багато і мати хороший пасивний дохід.

Крок 3.

— Що я можу зробити для того, щоб досягти бажаного.

 

Чому і як це працює

 

Кожна думка людини має енергію і силу. Позитивні думки приносять людині творення, створення. Кожна нехороша думка руйнує все, що оточує людину. Головна ідея творчого мислення полягає в тому, щоб витіснити зі свідомості людини деструктив і заполонити його добрими (творять) думками.

 

Давайте розберемося, як запропонована методика допомагає нам трансформувати своє життя в позитивне русло.

 

Крок перший.

Озвучуючи свій стан, людина «виносить» з себе негативну енергію, яка руйнує його тут і зараз і приносить в майбутньому додаткові проблеми і складності. У цьому кроці, гранично важлива чесність перед самим собою – адже нечесність перед собою руйнує життя людини особливо інтенсивно.

 

Крок другий.

Ми створюємо намір яке буде для нас позитивним. Ці слова (думки) направляють енергію, народжену ситуацією, в конструктивне (творче) русло. Тут корисно згадати прийом «Усвідомлений замовлення подій».

 

Крок третій.

Направляємо свою увагу на гарне і перемикаємо свої думки з негативу на позитив.

 

З досвіду: використовуючи такий підхід, позитивні перетворення проходять з десятки разів швидше і спокійніше.

 

Що робити, якщо думки не йдуть

 

Багато люди так звикли до стану апатії і поганого настрою, що їм здається, що думати про проблеми і турботи це цілком нормально. Таке припущення в корені не вірно! Людина може думати про те, про що забажає і завдяки своїм думкам він сам створює своє завтра. Думки матеріальні — цей закон працює завжди. Вибирайте свої думки і контролюйте їх зміст. Спочатку, це буде не дуже зручно, але зовсім скоро ви до цього звикнете.

 

Приклад:

Після розмови з колегою, ви проробили методику «Творче сприйняття подій», але нехороші думки не покидають вас.

Крок 1.

— Я досі хвилююсь і нічого не можу з цим вдіяти.

Крок 2.

— Я хочу провести вихідні спокійно, відволіктися від роботи і побути з родиною. Хочу, щоб шеф до понеділка заспокоївся і похвалив мене за мою працю. Хочу навчиться ставитися до подібних подій спокійно і контролювати свій гарний настрій.

Крок 3.

— Давай почитаємо гарну книгу або блог «Господар Своєї Долі» )))

 

У природі є таке явище: Гелиотропизм – це природна властивість рослин тягнутися до світла. Якщо перевести цей принцип на мову ментальності людини, то чоловік зобов’язаний перед собою і світом) тягнутися до хорошого настрою і позитивних станів (радість, щастя, натхнення, любов…). Жити в щасті і комфорт – ось доля кожного з нас.

 

Прагніть до щастя і добра, тягнутися до світла!

,

 


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається