Топ-10 конструкторів сайтів: огляд, порівняння та поради щодо створення сайту на безкоштовному конструкторі

149

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про конструктори для сайтів.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. коли потрібно використовувати конструктори сайтів.
 2. топ конструкторів для кожного виду сайтів.
 3. що робити після створення сайту.

2. Коли вигідно користуватися конструкторами

 1. у вас немає пари місяців, або зовсім немає бажання на те, щоб вивчати сайтобудування . Ви хочете швидше створити свій портал, наповнити його і почати вже монетизувати. Немає ні досвіду, ні бажання вчитися, як побудувати сайт з нуля.
 2. коли вам потрібно зараз почати отримувати клієнтів . Це характерно для фахівців в онлайн-областях. Інтернет-специ часто знаходять клієнтів прямо у всесвітній павутині. А щоб їх залучати, вигідно використовувати спеціальні сайти-портфоліо, які не тільки служать збіркою ваших робіт, але і залучають потенційних клієнтів із соціальних мереж. Можна в два рахунки оформити собі непогане портфоліо. Особливо це допомагає фотографам і дизайнерам.
 3. запуск невеликого бізнесу . Малий бізнес дуже гостро реагує на будь-які витрати, особливо на початковому етапі. Коли у вас немає грошей, а є лише зобов’язання — найкраще працювати з тим, що вимагає менше витрат, але приносить користь прямо зараз. Немає можливості працювати на довгострокову перспективу, а веб-сервіс все-таки потрібен? користуйся конструктором.

В інших випадках у вас повинно бути або час або гроші. Перше потрібно, щоб самостійно вивчити сайтобудування, а друге — щоб замовити сервіс у професіоналів. Ах так, якщо ви не знаєте, що взагалі хочете зробити з сайтом, краще поекспериментуйте. І досвіду наберетеся, і зрозумієте, що веб-ресурси вам не потрібні.

Топ-10 конструкторів для сайтів

На ринку конструкторів дійсно є з чого вибирати. Ми підготували для вас 10 основних і 1 бонусний варіант конструкторів. Вибирайте той, що припаде до смаку, тому що вони досить якісні.

Відразу скажемо, що повністю безкоштовний конструктор знайти складно. Найчастіше вам запропонують пробний період 7-14 днів з повним функціоналом, а потім доведеться платити.

Nethouse

Нетхаус-творіння російських розробників. Команда ставила перед собою досить амбітну мету-зробити майданчик, кардинально відрізняється від інших. І у них це вийшло. Поговоримо докладніше, що в ньому такого особливого.

кількість шаблонів : здивування починаються відразу після виходу на першу сторінку після реєстрації. Шаблони розбиті не за тематиками, а за структурою: візитка, лендінг, інфосайт, магазин. Після вибору одного з шаблонів, пропонується вибрати власний варіант оформлення, тему, колірну гамму.

зручність : досить незвичайний , і, тим не менш зроблений досить зручно. Плюсом буде ще й те, що редагування відбувається в реальному часі.

просування : стандартні мета-теги і карта сайту. Плюс власники веб-ресурсів можуть замовити послуги на просування за ціною від 4 500 рублів на місяць.

ціни : всього два тарифи-безкоштовний, з урізаними можливостями і платний за 299 рублів на місяць.

Створити сайт на конструкторі nethouse !

підсумок : майданчик дуже хороша і сайти виходять на вищому рівні! ми б поставили цей конструктор на перше місце!

Wix

Навіть далекі від сайтобудування люди чули про вікс. Один з небагатьох інформаційних продуктів, який активно рекламувався не тільки в мережі, але ще і на тб, і в інших профільних офлайн змі. Досить масштабна програма, яка дозволяє працювати як новачкам, так і професіоналам.
кількість шаблонів : більше 500. Причому кожен з них зроблений на досить високому рівні. Видно роботу професійних дизайнерів.

зручність : у перші 10 хвилин редактор здасться дуже незручним. Багато якихось кнопок, треба кудись кликати, щось міняти. Але вже через 10-15 хвилин ви зможете зрозуміти, що все знаходиться на своїх місцях. Юзабіліті на високому рівні.

просування : зробити мета-теги, приховати або відкрити сторінку для пошуковиків, стежити за оптимізацією — це можна здійснити безпосередньо в програмі.

ціни : на віксі є безкоштовний тариф, але його функціонал залишає бажати кращого. Підійде тільки тим, хто просто хоче спробувати, що таке веб-сервіси. Платні тарифи досить дешеві-6, 11, 16 і 20 доларів на місяць. При оплаті за рік-знижка від 20%.

підсумок : сказати, що це кращий конструктор — не можна, але гарантоване місце в трійці найпопулярніших він взяв по праву. Те що потрібно саме для новачків, які хочуть організувати свій перший веб-ресурс чимось красивим і ідеальним. Все-таки 500 + зразків, зроблених на вищому рівні, грають не останню роль у користувачів.

Ucoz

Старий добрий юкоз. Він функціонував ще на зорі сайтобудування і вже тоді в росії займав лідируючі позиції. Зараз в рф прийшли західні конкуренти, монополістом юкозу не бути, але він продовжує тримати свої позиції. За 11 років роботи кількість клієнтів юкоза перевалила за 1,2 мільйона вебмайстрів.

кількість шаблонів : більше 200. Одне ” але ” – якщо ви не знаєте мов програмування, то не зможете змінити шаблони. Плюс вони досить одноманітні. Для власників преміум тарифів є платні зразки, які можна купити за 1 — 40 доларів. Ось вони якраз рясніють різноманітністю і виконані дуже якісно.

зручність : досить багато можливостей програми не позначаються на його юзабіліті. Все знаходиться на своїх місцях, функції інтуїтивно зрозумілі.

просування : платні тарифи відкривають доступ до сео-модулів: мета-теги, моніторинг позицій за ключовими словами, налаштування індексації, моніторинг пінгів і перевірка авторства текстів від яндекса. Оптимізації приділяється першорядна увага.

ціни : є безкоштовна версія, але як завжди, щоб мати доступ до всіх потрібних функцій, доведеться заплатити. Ціна базового тарифу становить 6 доларів на місяць, а самого просунутого — 10. Плюс новим користувачам протягом перших 2 днів знижка-50% на оплату тарифів.

підсумок : досить добротна програма, яка з часом не застаріла. Велика увага приділяється саме просуванню, що трохи позначилося на якості зразків. Якщо захочете створити сайт з авторським дизайном на юкозі, доведеться трохи розщедритися.

Ukit

Той же юкоз, тільки для бізнесу. Якщо ви хочете створити не просто проект для власного заробітку, а майданчик для компанії, то відмінним варіантом буде саме ukit. Він спеціалізується на створенні бізнес-сайтів, з чим справляється відмінно.

кількість шаблонів : вони розбиті по 25 тематикам. Можна змінити колір фону, картинки і розташування різних блоків, завдяки чому вийде щось своє, унікальне.

зручність : схожість з cms вражає, при цьому від користувача не буде потрібно особливих навичок програмування. Програма може працювати в декількох режимах: редагування сторінок, робота з контентом і зміна дизайну. Основні функції виконуються віджетами.

просування : як і скрізь, є стандартні мета-теги, установка необхідних метрик, карта веб-сторінки. Але головною особливістю ukit є їх “просування” – інструмент, який показує, чи готовий ресурс до реєстрації в пошукових мережах.

ціни : при реєстрації в системі є безкоштовний тестовий період – 7 днів. Після цього можна або продовжити роботу з блоком реклами внизу сторінок, або оплатити один з 4 тарифів вартістю 4-12 доларів на місяць.

підсумок : заслуговує пильної уваги з боку початківців інтернет-підприємців. Ідеальний варіант для малого та середнього бізнесу.

Diafan

Диафан — не просто програма. Це справжня платформа на основі власної cms. Це не майданчик для новачків. Тут потрібні знання та вміння. Але до тих, у кого вони є, вона залишиться прихильною і відкриє свої можливості.

кількість шаблонів : 140 макетів. Новачкові буде складно кастомізувати їх. Для цього буде потрібно знання css і html.

зручність : як вже говорилося раніше — про зручність для новачка тут і мови бути не може.

просування : повна добірка заходів з просування + наявність аналітики . крім цього, є можливість замовити сео-аудит, який покаже сильні і слабкі сторони в пошуковому просуванні. ТакожЄ можливість замовити розкрутку свого сервісу за 10 000 рублів.

ціни : для щойно зареєстрованих користувачів починається тестовий період — 21 день. Після нього ви повинні оплатити тариф «бізнес» за 480 руб/місяць.

підсумок : діафан не підійде новачкам. Це майданчик для досвідчених профі, які зробили не один сайт. Функціонал просто відмінний, розкрутка виконано на вищому рівні.

Ucraft

Юкрафт-типовий представник новомодної школи програм, які надають можливість створювати інтернет-сторінки абсолютно всім, не маючи навичок програмування.

На заході успішний, в росії він тільки освоюється, що позначається на його локалізації, яка до цих пір в деяких місцях просідає. У людей, які не знають англійську, можуть виникнути проблеми.

кількість шаблонів : великий набір розбитий за категоріями і тематиками. Кожен шаблон адаптивний, до того ж є непоганий функціонал по кастомізації кожного варіанту. За 3 долари можна купити інструментарій, що дозволяє тонко працювати з квітами і шрифтами.

зручність : як вже говорилося вище-основна проблема в локалізації. Деякі поля та описи інструментів досі англійською. В іншому ж-цілком зручний.

просування : всі ті ж мета-теги і метрики для контролю просування. Також є можливість заборонити індексацію статей.

ціни : два тарифні плани-безкоштовний і за гроші. У першому можна зробити тільки одностранічнік, а платний розкриває всі можливості. Щоб працювати, доведеться розщедритися на 8$ в місяць.

підсумок : міцний середній конструктор без особливих слабких місць, за винятком локалізації. Простий інтерфейс, непогані шаблони, низькі ціни. Що ще потрібно починаючому вебмастеру?

Setup

Щоб показати, наскільки цей конструктор крутий, досить озвучити відомий факт: сервіс setup почав свою роботу в 2011, а до кінця 2012-го отримав 2-е місце в списку кращих майданчиків рунета. Головне в ньому те, що вже через кілька хвилин після реєстрації ви зможете отримати повноцінний сайт. А це дорогого коштує.

кількість шаблонів : більше 7000 шаблонів під різну тематику. Але таке розмаїття зробило майже неможливим кастомізацію. Змінювати можна лише кількість блоків, шрифти і картинки в новинній стрічці.

зручність : щоб вставити відео не потрібно ніяких знань html. І така простота у всьому.

просування : працює з сервісами просування seopult. Плюс кожному доступна безкоштовна розкрутка по 5 низькочастотним запитам після заповнення 20 сторінок.

ціни : за стандартом є безкоштовний тариф, що відкриває лише частину можливостей сервісу, і кілька платних. Оптимальний тариф обійдеться в 200 рублів/місяць.

підсумок : непоганий сервіс для новачків з можливістю безкоштовної розкрутки і інтеграцією з сервісом для seo. Це робить створення інтернет-сервісів простим, а початкове залучення відвідувачів — швидким.

A5

Говорити про конструкторів можна довго. Але кількість клієнтів завжди показує, наскільки хороший той чи інший сервіс. У а5 більше 1 900 000 клієнтів і їх база активно розширюється. Це один з тих самих старожилів, робота яких перевалила вже за десятиліття.

За цей час програма обзавелася відданими фанатами і розвинулася до конкурентоспроможного і успішного майданчика. Зараз за допомогою неї можна зробити відмінну сторінку для компанії, інтернет-магазин або візитку.

кількість шаблонів : більше 300. І за якістю опрацювання вони дадуть фору майже будь-якому іншому конструктору. Є можливість кастомізувати шаблони, змінюючи картинку на тлі і розташування блоків, а також колірну гамму.

зручність : з інтерфейсом все не так райдужно. Його не можна назвати інтуїтивно зрозумілим. Буде потрібно не одну годину, щоб повністю розібратися непідготовленій людині.

просування : в рамках стандартного. Мета-теги, метрики та модулі, що сприяють просуванню.

ціни : є безкоштовний тариф , але він не розкриває всього функціоналу системи. Саме тому після створення веб-сторінки потрібно задуматися про придбання платного тарифу. Мінімальна ціна-250 руб / міс.

підсумок : досить дорогий, але якісний конструктор сайтів-ось як можна охрестити а5. Непоганий дизайн шаблонів, середнє юзабіліті і якісна техпідтримка.

Umi

Дуже популярний хмарний сервіс. За період з 2011 по 2016 рік на базі нього було створено і запущено більше 1 мільйона самих різних сайтів. Хто знає, може інтернет-ресурс вашої фірми був теж зроблений саме на ньому?
кількість шаблонів : більше 550 тематичних шаблонів, частина з яких є адаптивними. Новачки можуть кастомізувати колір, лого, блоки і шрифти. Професіонали ж можуть зробити з шаблоном все що завгодно, благо вони зроблені так, що зіпсувати їх практично нереально.

зручність : підходить для новачків. За 10-15 хвилин можна зрозуміти, як працювати з системою.

просування : стандартні мета-теги і карта сайту + невеликі віджети, що сприяють просуванню.

ціни : протягом 15 днів ви зможете спробувати сервіс в тестовому режимі. Після закінчення терміну, потрібно буде або оплатити тариф від 290 рублів на місяць, або працювати безкоштовно, що вкрай незручно.

підсумок : розробники планували зробити гідну конкуренцію топовим майданчикам і зайняти свою нішу — вони це зробили. Про це говорять цифри задоволених клієнтів. Сервіс підійде як новачкам,які тільки-тільки вчаться створювати сторінки, так і професіоналам. Низькі ціни і повна свобода дій.

Flexbe

Молодий сервіс, що прийшов на ринок в 2012 році. Зараз тримає тверде місце серед 10 кращих своєю простотою і зрозумілим для будь-якого користувача інтерфейсом.

кількість шаблонів : 11 безкоштовних, що розрізняються дизайном і розміщенням блоків. Кожен з шаблонів можна кастомізувати.

зручність : як вже говорилося раніше-досить простий конструктор. Його освоїть навіть людина, яка ніколи раніше не створювала сторінки в інтернеті.

просування : стандартні мета-теги, метрики і наявність сервісу для вставки зображень.

ціни : тестовий період у розмірі 14 днів, після якого сервіс попросить оплатити свої послуги. Тарифів немає. Є абонентська плата, яка зменшується в залежності від того, за скільки місяців ви платите. Максимальна ціна – 350 рублів/місяць.

підсумок : простий, інтуїтивно зрозумілий в освоєнні. Підійде для новачків, які тільки-тільки почали займатися сайтобудуванням і шукають який-небудь нескладний, але вигідний варіант створення свого майданчика.

Є ще багато інших майданчиків на кшталт тільди, або дітища “бізнес-молодості” – бм конструктор. але вони поступаються у функціоналі, зручності і вигоді варіантів вище.

Який конструктор вибрати

З усіх ми б рекомендували нетхаус ! але якщо ви все ще думаєте, який конструктор вибрати — подивіться дизайн декількох з них. Краще один раз спробувати, ніж 100 разів прочитати про це.

Ще є конструктори, які заточені спеціально під лендінги — односторінкові сервіси. plp7, який перетворився на platformalp – один з них. На ньому неможливо зробити візитку або поставити блог. Такі системи будуть заточені тільки під лендінги. І робити одностранічнікі краще, працюючи саме з ними.

Кілька порад щодо створення правильного сайту

рада 1: дизайн — наше все.

Крутий дизайн-половина успіху. Адже перше, що ми бачимо заходячи на сторінку — не тексти, не блоки реклами, а саме шапку сайту, його лого, потім основні блоки і різні картинки. І тільки після цього погляд зупиняється на тексті.

При роботі з майданчиками часто не доводиться вибирати, який дизайн ставити. Але тим не менш, якщо у вас є можливість замовити унікальний дизайн або зробити свій — не поскупіться на цю справу. А якщо ні — постарайтеся вибрати найкращий варіант з усіх запропонованих.

рада 2: хороша навігація.

Хороша навігація-це коли користувач перший раз зайшов на сторінку і з ходу зміг знайти потрібний йому підрозділ.

зробити якісну навігацію нескладно:

 • розбийте сайт на кілька категорій;
 • зробіть для кожної категорії по кнопці;
 • виберіть підпункти для кожної категорії.

рада 3: мінімум реклами.

Говорячи “мінімум реклами” мається на увазі те, що вона буде не так помітна. Не варто запускати рекламу, поки веб-ресурсу не виповниться хоча б 4-6Місяць. Це погано позначається на ставленні пошукових систем до нього.

рада 4: зворотній зв’язок.

Ви робите цікаві матеріали. Аудиторія реагує, засинає вас питаннями, але ви не помічаєте, не хочете їх бачити або просто не знаєте, що їм відповісти. І кількість людей починає зменшуватися, адже кожен хоче знати, що він спілкується не з бездумною копіпастою інших матеріалів, а з живою людиною, досвід, думки і почуття якого виражені електронними літерами.

На початковому етапі зворотний зв’язок дуже важлива. Вона дає вибудувати відносини між читачами і власником ресурсу. Дозволяє створити зі способу заробітку щось більше. А ще дає зрозуміти читачам, що людина, по-перше, розбирається в тому, що він говорить, а по-друге — дає можливість утримати аудиторію і навіть залучити її.

Спілкуйтеся зі своїми читачами, відповідайте на питання, влаштовуйте інтерактиви і тоді ви легко зможете залучити нових людей і утримати старих.

рада 5: постійне поліпшення.

Ваш веб-ресурс не повинен стояти на місці. Мережа активно розвивається, і ви просто не маєте права від неї відстати. Контент повинен оновлюватися, матеріали допрацьовуватися, а дизайн поліпшуватися.

Це правильний і органічний шлях розвитку будь-якого порталу. Робота не закінчиться, навіть коли ви зберете всі відомі матеріали. Завжди можна їх поліпшити, підтягнути швидкість завантаження на телефонах або просто підчистити старі пости і замінити їх новими.

Якщо слідувати цим досить простим радам, то може вийти непогана сторінка, яка почне швидко приносити прибуток. Головне, пам’ятати одну річ: ваша сторінка повинна допомагати користувачам. Тут, як і в реальному бізнесі, якщо від товару є користь споживачеві, то він буде успішний. Якщо її немає – все провалиться.

Що робити після створення сайту

Якщо ви думаєте, що створенням веб-ресурсу справа обмежиться — то сильно помиляєтеся. Після цього починається все найцікавіше. Недарма кажуть, для того, щоб сайт став успішним, потрібно занапастити перед цим 2-3 порталу.

Для роботи з конструкторами сайтів візиток і форумів все набагато простіше. Там вам буде потрібно лише лити трафік і підтримувати активність.

щоб інформаційний ресурс був в топі, потрібно:

 • зібрати семантичне ядро;
 • наповнити контентом;
 • закупити посилання і рекламу;
 • працювати з відвідувачами;
 • оновлювати матеріали.

Приблизно такий порядок дій повинен бути у того, хто хоче заробляти. Неважливо, про підлідної риболовлі ця сторінка або ж про проектування космічних тарілок – у вас повинен бути якісний контент. Якщо ця вимога дотримана, то настає найцікавіший момент — лавірування між вимогами пошукових систем і способами просування.

Тут вам доведеться постійно читати про зміни алгоритмів пошуковиків, вивчати, яку рекламу можна ставити, а яку не можна. Цікавитися, що потрібно робити, щоб контент був правильним і залучав користувачів з соціальних мереж.

Винагородою за правильну роботу буде створення повноцінного пасивного доходу. Покаранням за помилки — політ веб-ресурсу в бан пошукових систем і відкат роботи до початкового етапу. Але як то кажуть, гра коштує свічок.

Висновок

Якихось 10 – 12 років тому ніхто і не міг подумати, що реалізувати якісні інтернет-проекти можна буде всього за 15 хвилин. При цьому 5 з яких підуть на те, щоб навести чай, а ще 5 — на пошук мишки для ноутбука. А зараз це стало реальним за допомогою спеціальних сервісів.

Щоб вибрати, з яким з них працювати — потрібно непросто зібрати відгуки і подивитися основні дані. Необхідно зайти, кликати по кнопках, створити сайт самому, подивитися, як він працює, почитати реальні історії просування в пошукових системах. І тільки після цього ви зможете вибрати непоганий сервіс.

Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, чи варто створювати інтернет-сторінку — відповідь: «так, варто». За попит гроші не беруть, а якщо вийде — вихлоп буде чималий. Тому, якщо ви дійсно хочете створити корисний сервіс — зробіть це.