Страх або полохливі думки?

255

Анекдот в тему:

Напав на село Змій Горинич. Жителі в страху біжать до Іллі Муромцю:»Илюшенька, врятуй від гада, повік тобі вдячні будемо!» Ілля відповідає: «Ну, подумати треба.» Мешканці біжать до Добрині Микитовичу: «Добриня, врятуй село від гада.» Той відповідає, мовляв, теж треба подумати. Тоді мешканці біжать до Альоші Поповичу. Альоша мовить:»Седлайте мені коня доброго…» Жителі в подиві: «І подумати тобі, Алешенька, не треба?» «Та чого тут думати, тут ТІКАТИ ТРЕБА!»

 

Чого ви боїтеся?

 

Чесно відповідаючи на це питання, людина може видати нам пару десятків різноманітних відповідей — починаючи від собак і висоти, і закінчуючи скандалами і пристрітом. У кожного індивідуума є свій унікальний набір страхів, який живе в ньому багато років. Ви не знайдете таких людей, які нічого не бояться. Спектр людських страхів дуже широкий, але все можна розділити на дві великі категорії. Отже,

 

1. Тварини страхи:

Інстинкт самозбереження – мабуть, один із самих головних захисних механізмів людини. Страх фізичного болю і деформації тіла. Тут знаходиться боязнь бійок, насильства та зубних лікарів. Страх смерті.

 

2. Соціальні страхи:

До них належать: страх публічних виступів, страх помилитися, страх засудження оточуючими, боязнь відмови, страх відчути себе слабким чи не відбувся і т. д…

 

За даними соціологічних досліджень, проведених у 2003 році в Росії, до 90% людей намагаються боротися зі своїм страхом. Я вважаю, що страх не можна вбивати і з ним потрібно боротися. Страх треба прийняти і полюбити, як невід’ємну частину себе.

 

Я вже чую ваші вигуки: «Як це полюбити страх??!! Євген, що Ви таке говорите? Не можна любити страх!».

— Можна і треба! – я відповім всім вам.

 

Давайте розберемося разом.

 

Страх – це те, що допомагає нам виживати. Завдяки страху, ми більш уважно ставимося до своїх рішень і вчинків. Страх, як би вказує нам на небезпеку та можливі негативні варіанти. Страх корисний – це наш помічник. Страх потрібен людині!

 

Полохливі думки – ось істинний саботажник і вбивця нашого успіху. Саме вони заважають нам результативно мислити і рішуче діяти. Полохливі думки буквально пов’язують людину по руках і ногах і сковують його в дії. Вони ніби паразити розростаються в свідомості людини і, якщо регулярно не проводити «чистку», здатні повністю підкорити собі людину. На тренінгу «Я ПОБЕЛИТЕЛЬ!» я розповідаю про те, що основне джерело подібних думок необхідно шукати в дитинстві, а також показую яким чином можна позбутися від них.

 

Що робити?

 

Наступного разу, коли вас почнуть долати страхи і сумніви, влаштуйте ревізію своїм думкам. Що у вашій свідомості є попередженням про небезпеку, а що є полохливими думками-саботажниками? Не давайте можливості полохливим думкам обмежувати ваші бажання і дії. Женіть саботажників геть!

 

Удачі Вам!

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається