Секрети стрімкого карєрного зростання (частина 2)

204

Читайте частина 1.

 

Принцип 4. Виконуйте роботу швидко.

 

Інвестуйте свою увагу і час тайм-меннеджмент. Вчіться працювати швидко. Приступаючи до будь-якого завдання, робіть його в максимально стислі терміни, ніколи не відкладайте його «на потім». Робіть все швидко, але без зайвої суєти. Заробіть собі імідж людини, яка працює швидко і ефективно. Нехай ваше начальство знає, що у важку хвилину Вам можна довірити саме важливе і термінове.

У цього правила є додаткова вигода: коли Ви будете працювати швидко, у Вас буде з’являтися багато вільного часу, який Ви можете присвятити своєму навчанню, розвитку або спілкування з ділових питань.

 

З досвіду консультування:

 

Один мій учень, взяв на озброєння цей принцип і навчився швидко виконувати поставлені завдання. В один прекрасний момент, у компанії, в якій він працював, виникла патова ситуація, в якій потрібно діяти чітко і швидко. Ось тут і стали в нагоді навики в повній мірі. Він взяв цю задачу на себе і питання вдалося вирішити вчасно. Після цього випадку в колективі його почали називати «парубок моторний» — за його здатність швидко вирішувати, і швидко робити. Вже через півроку, цей хлопець став першим заступником генерального директора. Впевнений, його чекає чудова кар’єра.

 

Принцип 5. Підвищуйте свою самооцінку.

 

Працюючи на посаді HR-менеджера, я бачив безліч різних людей шукають різну роботу. Людей з різними знаннями, досвідом і амбіціями. Виділилася одна закономірність – рівень посади людини на 75-80% залежить від його самооцінки. Бували випадки, коли досвідчений фахівець не проходив навіть перше співбесіду. Причина проста — низька самооцінка і відсутність мінімальних амбіцій. Ось так!

 

Самооцінка = рівень займаної посади

 

Терміново займіться своєю самооцінкою — це Ваше життя, Ваша кар’єра і Ваші гроші.

Що допоможе Вам підвищити самооцінку:

— добре виконана робота, особливо складна;

— професіоналізм, підвищуйте його;

— досвід, напрацьовуйте його кожен день;

— вміння спілкуватися та проводити переговори;

— «Щоденник успіху».

 

Методика підвищення самооцінки «Щоденник успіху»

Окрема товстий зошит, в яку Ви кожен день, заносите не менше 5-ти успішних моментів за минулий день. Вписуємо те, за що ви можете себе похвалити. Наприклад: «встиг все заплановане і два нових справи», або «відстояв на зборах свою точку зору». На перших порах, можливо, буде складно визначати, що ж саме заносити в щоденник і знаходити успішні моменти у своїй роботі. Але, з часом, це стане робити легко. Завдяки щоденнику, у Вашій свідомості буде міцніти повагу до себе і самооцінка почне зростати в геометричній прогресії.

ОБОВ’ЯЗКОВО заведіть свій «Щоденник успіху»!

 

Принцип 6. Випромінюйте гарний настрій.

 

Станьте людиною-позитивом.

Вітайте інших радісними та добрими словами.

Робіть позитивні прогнози. Приклади: «ми зможемо», «це буде дуже добре» та ін.

Пишіть листи і говорите спасибі колегам і партнерам.

Говоріть людям, що Ви їх цінуєте.

 

Слідуйте правилу давніх толтек: «Не критикуй, не засуджуй, не скаржся»

Станьте душею колективу. Допомагайте своїм колегам і клієнтам. Організовуйте різні заходи для себе та своїх колег. Вчіться бути заводієм серед своїх колег. Усі подібні дії зроблять з вас емоційного лідера в даному колективі.

 

Більш того! У вашого гарного настрою є і вторинні вигоди.

Серед таких переваг:

— з вами хочуть спілкуватися колеги, клієнти та керівники;

— у вас, особисто, менше проблем, і питання вирішуються набагато швидше;

— стабільно висока ефективність роботи, через відсутність перепадів настрою.

 

Принцип 7. Беріть на себе відповідальність.

 

Мабуть, це один із ключових моментів в побудові кар’єри.

Працівник здатний брати на себе завдання та нести відповідальність за їх результат — знахідка для будь-якої організації. Відповідального працівника, в першу чергу рухають вгору по кар’єрних сходах. Стати такою людиною. Повірте, це не складно, навіть цікаво.

Ваш девіз «Я відповідальний за те, що Я роблю. Можу або не можу, але мушу це зробити добре». Тільки слабкі духом будуть шукати відмовки і виправдання своїм невдачам. Шукайте не виправдання, а способи досягнення.

Рухайтеся. Придумайте проект і візьміться за його реалізацію. Рухайте себе.

 

З досвіду консультування:

 

За родом моєї діяльності, часто спілкуюся з керівниками і власниками компаній. За підсумком спілкування з більш ніж сотнею керівників, мені вдалося скласти рейтинг критеріїв відбору претендентів на керівні посади.

Цей рейтинг виглядає так:

Перше місце: Відповідальність людини за свої результати в рамках всієї компанії.

Друге місце: Уміння керувати собою та іншими людьми.

Третє місце: Ініціативність і активність у своїй роботі.

 

Спостерігаючи за цими ж керівниками, відразу можна помітити в них самих присутність високої відповідальності за свої слова, і результати своїх вчинків. Саме ця риса характеру і зробила їх тим, хто створює прибуткові компанії та ефективні колективи.

 

 

Продовження слідує…

 


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається