Самооцінка – це утопія!

263

Фрагменти з дитинства звичайної людини.

 

Мама каже: «Подивися на Оленку. Яка слухняна і хороша дівчинка. А ти? Нечупара!».

 

Вихователька в дитячому саду говорить: «Всі діти як діти ведуть себе нормально, а ти не слухаєшся. Ти поганий хлопчик!».

 

Вчитель в школі каже: «Я ставлю тобі двійку у щоденник, за зухвалу поведінку. Викликаю батьків в школу, нехай вони з тобою розбираються».

 

Тут всього 3 короткі, але типові цитати з сотень і тисяч подібних випадків життя багатьох. Майже кожна людина у нашому суспільстві стикався і продовжує стикатися з людьми, активно насаждающими йому соціальні норми. Батьки, сусіди, вчителі, друзі, начальство… всі хочуть, щоб ти був НОРМАЛЬНИМ!

 

Самооцінка — це порівняння.

 

У самому понятті «самооцінка», вкладений сенс оцінювання. Для будь-якої оцінки необхідні чіткі критерії. Критерієм для оцінки себе, може служити образ нормального, середньостатистичного людини. Все, що не підходить під образ середнього людини вважається Ненормальним.

 

Цей принцип подібний до описаного в грецькій міфології прокрустову ложу. На це ложе укладав людей розбійник Прокруст, подстерегавший подорожніх на дорозі з Мегар в Афіни. Якщо подорожній опинявся коротше ложа, Прокруст його витягав за допомогою пристосування на зразок середньовічної диби; якщо довшим – просто обрізав.

 

Норма = нормально = як все = безличностно = ніяк

 

Людина не може на всі 100% відповідати очікуванню суспільства — нормі. Але, все ж, львиная частка часу людини йде на те, щоб порівнювати себе з іншими і знаходити аргументи на підтримку власного іміджу «нормального» людини. Багато стали справжніми майстрами у цій справі.

 

Перестаньте порівнювати себе з іншими!

Направте свою енергію на розвиток себе, пошук і реалізацію своїх унікальних здібностей. Прийшла пора замінити порівняння і самооцінку на безумовне прийняття та любов до себе справжнього. Настав час виконувати СВОЇ бажання!

 

Принцип сперматозоїда.

 

Задумайтеся про те, що на самому початку звий життя, ви були частиною величезної зграї сперматозоїдів вашого тата. Мільйони ваших соратників наввипередки мчали до яйцеклітини вашої мами. І саме ВИ (!!!) домчались першим, і змогли прорватися крізь стінку і з’явитися в цьому прекрасному світі. Ви вже з моменту зачаття є найбільш кращим і самим спритним. Вже по праву народження, Ви гідні поваги і визнання.

 

Безумовне прийняття себе.

 

Ви не можете бути ніким іншим, а лише тим, хто ви є. Розслабтеся!

 

Ви такий (така) який Ви є. Немає поняття «гірше» або «краще», є поняття «я справжній». Який Ви насправді? Створіть уявне опис себе такого, яким ви є. Опишіть себе у всіх ракурсах. НЕ аналізуєте це опис і не намагайтеся його оцінювати «добре чи погано». У Вас немає ні хорошого, ні поганого. У Вас є тільки ваші риси особистості і те, як ви до себе ставитеся. Ви і тільки Ви вирішуєте: «Це мені добре, а це в мені погано». У будь-яку хвилину ви можете змінити своє рішення. У будь-яку мить, Ви змінити ВСЕ!

Скажіть собі: «Я такий, який є, і я унікальна особистість. Я-чудова людина і гідний жити так, як захочу!».

 

«Мета життя — самовираження. Проявити у всій повноті свою сутність — ось для чого ми живемо»

Оскар Уайльд

 

Ви не зобов’язані підлаштовуватися під «норму». Ви можете жити, так як захочете, і займатися тим, чим захочете.

 

Для скептиків.

 

Знаю, що в цьому місці багато можуть сказати: «Це все добре у вигляді теорії, а на ділі все інакше…». Та ви маєте те, що маєте і, можливо, є розходження між тим де ви знаходитеся і тим де ви хочете бути. Ця відмінність є напевно і це здорово. Здорово, що є то до чого ви хочете прагнути. Рекомендую почати свій рух прямо зараз.

 

Притча від Ошо.

 

Одного разу король прийшов у сад і побачив вянущие і гинуть дерева, кущі та квіти. Дуб сказав, що він помирає тому, що не може бути таким високим, як сосна. Звернувшись до сосни, король знайшов її опадає тому, що вона не може давати виноград подібно виноградній лозі. А лоза вмирала тому, що вона не може цвісти, немов троянда. Незабаром він знайшов одну рослину, що радує серце, квітуче і свіже. Після розпитувань він отримав таку відповідь:

 

— Я вважаю це само собою зрозумілим, адже коли ти посадив мене, ти хотів отримати радість. Якщо б ти хотів дуб, виноград або троянду — ти посадив би їх. Тому я думаю, що не можу бути нічим іншим, крім того, що я є. І я намагаюся розвивати свої найкращі якості.

 

Ти тут тому, що існування потребувало тебе такого, який ти є! В іншому випадку хтось інший був би тут. Ти втілення чогось особливого, істотного, чогось дуже важливого. Чому тобі необхідно бути Буддою? Якби Бог хотів іншого Будду, він зробив би стільки Будд, скільки захотів. Але він створив тільки одного Будду, цього достатньо. З тих пір він не створив іншого Будду або Христа. Замість цього він створив тебе. Подумай, яку увагу Універсуму було приділено саме тобі!

 

Ти обраний — не Будда, не Христос, не Крішна. Їх справу зроблено, вони внесли свій вклад в існування. Зараз ти тут, щоб внести свій внесок. Поглянь на себе. Ти можеш бути тільки собою … неможливо, щоб ти став кимось іншим. Ти можеш радіти і цвісти, або можеш зав’янути, якщо ти не приймаєш себе.

 

 

Для розвитку своєї особистості, рекомендую:

 

Гелитропизм в пості «Утилізація негативних емоцій і подій»

 

Прочитайте: «Розмова з світобудовою»

 

Використовуйте методику «Усвідомлений Замовлення Подій»

 

Мрійте! Докладніше в статті: «Мріяти не шкідливо, шкідливо не мріяти»

 

Відвідайте тренінг «Я Переможець!»

 

 

Успіхів Вам!

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається