Ревнощі (частина 2)

209

У чому причина ревнощів?

 

«Ревнощі — це одна частка любові і дев’яносто дев’ять часток самолюбства» (Франсуа Ларошфуко)

 

Наявність і рівень сили ревнощів залежить від наявності у людини комплексів і прямо протилежний рівня самооцінки. Чим нижче самооцінка у людини — тим сильніший прояв ревнощів. Але, не варто вважати, що ревнощі властива тільки невпевненим у собі людям. Я не зустрічав повністю впевненого в собі людини, просто комплекси у всіх різні. У когось сумніви з приводу своєї зовнішності, в іншого комплекс з приводу розуму, у третього — слабке місце потенція, і т. д. і т. п….

Але, основний парадокс ревнощів полягає в тому, що не рідко до ревнує саме той хто сам схильний до зради — «Підозрювати жінок в невірності нас не змушують їх зради, а наші власні».

 

Наслідки ревнощів.

 

По-перше, ревнощі призводить до погіршення взаємин між партнерами. Підозри і докори, сварки, стеження, сльози і скандали роблять спільне проживання нестерпним, що тягне за собою розрив відносин.

По-друге, часті докори і підозри в зраді можуть призвести до реальної зраді. Так звана ” зрада «На зло».

 

По-третє, ревнощі може досягати такої сили, що набуває нав’язливого характеру. Є небезпека трансформації ревнощів у «марення ревнощів» що проявляється в агресивних діях по відношенню до партнера або передбачуваних суперників. На стадії формування марення ревнощів у людини сумніви в невірності партнера переростають у впевненість, переконати людини стає неможливим. Марення ревнощів дуже рідко піддається лікуванню. Але, зупинити його можна на ранній стадії зусиллям волі. Не доводьте ставлення до таких станів.

 

По-четверте, зовнішні прояви ревнощів, негативно позначається на психо-соматичному стані дітей. Часто, у дітей, що спостерігають як сваряться батьки, загострюються хронічні або соматичні хвороби (часто це астма). Діти, що переживають розлад у родині, підсвідомо відволікають увагу батьків від їх проблем саме шляхом підсвідомої команди для обостренья своєї хвороби. Сплачиваясь у своєму прагненні вилікувати дитину, батьки, хоча б на час, змушені миритися між собою.

 

Ревнощі — найчастіше тільки продукт нашої слабкості. Причому слабкість, часто надумана і ні чим не підтверджена. Витоки криються в низькій самооцінці і боязні втратити об’єкт любові. Додаткові мотиви: загострене честолюбство та егоїзм.

 

Продовження слідує…

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається