Ревнощі (частина 1)

183

Майже в кожній подружній парі в тій або іншій формі присутня ревнощі. Кожен з нас хоча б раз у своєму житті ревнував, або був об’єктом ревнощів.

Феномен ревнощів у тому, що вона може як погубити існуючу любов, так і посилити її.

Проявляється ревнощі в нашому житті різноманітними способами, часом дуже несподіваними нюансами (не рідкісні випадки, коли ревнощі трансформується в ненависть — «Від любові до ненависті один крок»). Ревнощі — дуже потужний емоційний стан, в ній замішані самолюбство, почуття власної гідності, суперництво, егоїзм і пр… Ревнує людина, перебувати в стані сильного емоційного стресу, і насилу контролює свої вчинки. Наслідки ревнощів самі не передбачувані — від підвищеної уваги до свого чоловіка до вбивства в стані афекту. Саме з цього, ставлення до ревнощів буває різним — в одному випадку викликає презирство, в іншому — захоплення. Недарма безліч творів літератури зачіпають тему ревнощів.

 

Вважається, що ревнощі пов’язана з любов’ю. Чи це Так?

«Ревнує — значить любить» — говорить народна мудрість, і ми приймаємо це вираз за правду і керівництво до дії. Люди схильні ревнощами вимірювати силу кохання партнера. В противагу існуючому стану справ, існує думка, що ревнощі народжується тоді, коли людина хоче бути любимо. Таким чином, ревнощі — не є любов, ревнощі швидше бажання її (любов) мати, або боязнь втратити любов. Тут необхідно строго відрізняти ревнощі від почуття власника.

 

Шкідлива ревнощі для любові?

 

Все залежить від пропорцій.

Ревнощі подібна отрути — в малих дозах стимулює любов, у великих дозах вбиває її.

 

При цьому є відмінності між чоловічою і жіночою ревнощами.

Чоловік ревнує до всіх своїм попередникам, його ревнощі носить більш активний і «звіриний» характер. Жінка ревнує до всіх тих, хто прийде після неї. Ревнощі жінки, скоріше пасивна і носить характер «приреченості». Стендаль в своєму трактаті «Про кохання» писав: «Що стосується ревнощів у жінок, то вони недовірливі, вони ризикують незмірно більшим, ніж чоловіки, вони приносять більше жертв в ім’я любові, до їх послуг набагато менше розваг і, головне, значно менше можливостей перевірити вчинки коханця. Жінка відчуває себе приниженою ревнощами, створюється враження, що вона ганяється за чоловіком, їй здається, що вона стала посміховиськом для свого коханця і що він знущається над її ніжними поривами; у неї неминуче з’являється схильність до жорстокості, а між тим вона не може вбити суперницю на законній підставі. Тому жіночі ревнощі повинна бути стражданням ще більш жахливим, якщо це тільки можливо, ніж чоловіча ревнощі. Це межа того, що може постановити, не розбиваючись, людське серце, повне безсилого гніву і презирства до себе». Часи змінилися, але суть залишилася незмінною.

 

З іншого боку, жінка, ревнующая сама, вимагає від партнера подібних почуттів.

«Жінка рідко прощає ревнощі і ніколи не прощає її відсутності»

 

Продовження слідує…

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається