Притча Мудра мавпа

377

Як-то раз князь By приплив човном до Мавпячої горі. Як тільки мавпи його побачили, вони всі в паніці розбіглися і поховалися в кронах дерев. Залишилася тільки одна мавпа, яка зовсім не звертала уваги на нього і розгойдувалася з гілки на гілку, ніби виставляючи себе напоказ. Князь пустив у нього стрілу, але мавпа схопила її на льоту. У відповідь на це князь віддав наказ своїм наближеним всім разом вистрілити в неї. Тут же в мавпу полетіла хмара стріл, і вона впала мертвою. Тоді князь обернувся до свого товариша Йен-Буй:
— Ти бачиш, що сталося? Це тварина рекламувало свій розум. Воно вірило в свою майстерність. Воно думало, що ніхто його не торкнеться. Пам’ятай про це! Не намагайся показувати всі свої найкращі якості, коли маєш справу з людьми!

Коли вони повернулися додому, Йен-Буй став його учнем, і працював день і ніч щоб позбутися від усього, що робить його видатним. Він навчився ховати будь-яку здатність. Незабаром ніхто в цілому царстві не знав що з ним робити, ні як їм управляти.

Ця історія містить один з найбільш таємних ключів Дао. Дао каже, що те, що в людині чудово, потрібно оберігати, ховати і не виявляти; те, що у вас істинно, цінно, потрібно сховати, бо коли істина захована в серці, вона проростає як зерно, кинуте в землю. Не поспішайте діставати його назовні. Якщо ви витягнете зерно, щоб його кожен побачив, воно просто помре, і помре без користі. Так всередині ніколи не зацвітуть квіти. Звертайтеся з усім, що прекрасно, добре і правдиве, як з зерном. Дбайливо надайте йому яку-небудь грунт, затишне місце у своєму серці і не демонструйте його всім і кожному.

Але кожен робить як раз протилежне: те, що неправильно, ви ховаєте, ви не хочете, щоб про це дізналися інші. Те, що потворно, ви ховаєте, а те, що прекрасно, навіть якщо воно не таке, ви намагаєтеся рекламувати, демонструвати, прославляти. З-за цього відбувається згасання людини, так як потворне зростає, а прекрасне, справжнє втрачається. Неистинное зростає, воно стає зерном, а справжнє викидається і вмирає…

Звертайтеся з усім, що прекрасно, добре і правдиве в Вас, як з зерном.

Автор: Ошо

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається