Індонезія. Найбільший буддійський храм в світі.

223

На своєму шляху, я заїхав в місто Джогьякарта, спеціально для того, щоб відвідати одне з чудес світу – храмовий комплекс Боробудур.

 

Перед поїздкою у Боробудур, порився в мережі і знайшов такі цікаві факти:

 

Боробудур — буддійська ступа і пов’язаний з нею храмовий комплекс традиції буддизму махаяни, найбільший буддійський пам’ятник на Землі, місце масового туризму в Індонезії. Боробудур розташований на острові Ява в провінції Центральна Ява, в 40 км на північний захід від міста Джокьякарта. Храм Боробудур вважається одним з чудес світу.

 

У світовій архітектурі аналогів Борободура немає. Храм споруджений навколо природного пагорба. Він являє собою тривимірну модель Всесвіту буддизму махаяни. У кожної людини, напевно, знайдеться своє порівняння для цього легендарного історичного пам’ятника Індонезії. Уявіть собі уступчасту піраміду з п’яти квадратних і трьох круглих ярусів, яка, немов пузатою пляшкою, увінчана кам’яної ступою. Уздовж нижніх, квадратних терас тягнуться 1460 різьблених барельєфів які ілюструють історії з життя Будди Гаутами, його попередніх втілень та історії з життя інших бодхісатв. Якщо обійти їх ярус за ярусом, трикілометрова смуга кам’яних картин крок за кроком відкриє погляду житіє Будди.

 

Боробудур, назву якого можна перевести як «святилище на пагорбі», втілює собою буддійську ідею про восьми ступенях на шляху до просвітління. Його цоколь символізує світ плотських жадань. Наступні чотири яруси — боротьбу людини за придушення бажань. А три круглі тераси без барельєфів — останні етапи прилучення до нірвани. На самому верху грандіозної споруди стоїть величезна ступа, яка символізує нірвану.

 

Один раз на рік, частіше всього в травні, тут відзначається день народження, просвітлення і відходу в нірвану Будди Шак’ямуні. Головний вівтар знаходиться під величезним деревом бодхи, вирощеним з втечі того самого дерева, під яким Будда отримав просвітлення.

 

Найбільший буддистський храм Індонезії почали будувати в 800 р. Місце для нього вибрали в родючій долині Кеду, в оточенні чотирьох вулканів. За 80 років будівельники створили з сірих каменів піраміду висотою 31 м і встановили на ній Велику Ступу.

 

В 1006 р. після руйнівного землетрусу і виверження вулкана Мерапі місцеві буддисти пішли в Східну Яву, залишивши Борободур в забутті. Вулканічний попіл засипав тераси. Джунглі обступили храм і поглинули його.

 

Боробудур був знову відкритий лише в 1814 році. Перші реставраційні роботи проводилися в 1907-1911 рр. під керівництвом молодого голландського інженера Теодора ван Ерпа. Він зміцнив підстава, привів у порядок верхні тераси і ступи. Але після першої реставрації, проведеної на початку XX століття, виявився під новою загрозою. Грунт пагорба стала поступово розмиватися під час тропічних злив. І уступчаста піраміда Боробудура виявилася як би зависли над порожнечею. Справжня робота по відновленню пам’ятника була виконана у 1973-1983 рр .. під егідою ЮНЕСКО.

  

Повинен відзначити, що це сильне видовище. Храм вражає уяву і розміром і витонченістю, навіть в найменших деталях. Я зробив багато фотографій. Дивіться і долучайтеся до цієї краси.

Все для Вас!

[nggallery id=2]


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається