Чарівне слово для вашого успіху — «Зараз!»

246

Слова «Коли-небудь…», «настане день…», «ось я зберуся силами і…» — по своїй суті означають «НІКОЛИ».

 

У перерві одного тренінгу до мене підійшов один з його учасників і попросив проконсультувати його з питання ведення бізнесу. Одним із питань, яких він мені поставив, було питання: «Коли краще всього почати свій бізнес?». На що отримав абсолютно банальна відповідь: «Зараз!». Не знаю, задовольнила така відповідь чи ні, але саме питання змусив мене задуматися про те, що одним з важливих відмінностей успішних людей від невдах це мислення категоріями «Зараз».

 

Хочу зізнатися, що 7 років тому я був одним з тих, хто був майстром за зволікання і відкладання «на потім». Як зараз пам’ятаю момент, коли мені потрібно було подзвонити людині і домовитися за оренду залу. Я трохи хвилювався від недосвідченості і моя свідомість активно підкидав різні виправдання чому я не можу подзвонити прямо зараз. Спочатку я вважав, що зараз обід і людина може бути зайнятий. Пізніше я подумав: людина може бути трохи млявим після обіду і краще зателефонувати годин на 5. В 5 годин я придумав щось ще, а потім ще і т. д. і т. п. В результаті, цей дзвінок тривав аж 3 дня! Коли я все-таки подзвонив, то виявилося, що зал вже зайнятий. Мені довелося шукати новий зал. Зал, звичайно ж, знайшов, але він був гіршої якості і дорожче. Якби я подзвонив раніше, то, можливо, зекономив би гроші і точно зберіг час.

Втрата грошей змусила мене задуматися про ефективність моїх дій. Я став спостерігати за людьми, які успішно ведуть свій бізнес, та зауважив, що вони вирішують завдання відразу, по мірі їх надходження. Ніякого «потім» або «пізніше» для них не існує – все робиться прямо зараз. Саме випадок з орендою залу допоміг усвідомити одну з найважливіших причин успішності – мислення категоріями «Зараз!».

 

Прекрасний приклад використання принципу «зараз» від Девіда Шварца, який він описав у своїй книзі «Мистецтво мислити масштабно»:

 

Я розповім, як одна молода сім’я приступила до програми економії коштів та створення заощаджень. Білл щомісяця приносив додому тисячу доларів, і стільки ж вони з дружиною Дженет витрачали. Обидва хотіли почати економити, але кожного разу щось заважало. Кілька років вони обіцяли собі: «Почнемо економити, коли підвищать зарплату», «Коли разделаемся з боргами», «Коли стане легше», «В наступному місяці — обов’язково», «В наступному році — обов’язково»…

Нарешті Дженет все це набридло і вона сказала Біллу:

— Так ми будемо економити чи ні?

Білл відповів:

— Будемо, звичайно, але ти ж не гірше за мене знаєш, що зараз ми не можемо відкласти ні гроша.

Але Дженет була налаштована рішуче.

— Скільки років ми говоримо, що почнемо економити. Ми вирішили, що у нас не вийде, тому і не починаємо.

А тепер ми вирішимо, що у нас вийде. Якщо ми щомісяця будемо класти в банк всього 100 доларів, то через 15 років у нас буде 18.000 доларів плюс 6000 доларом за відсотками. Це я сьогодні побачила в рекламному оголошенні. Там ще говорилося, що легше спочатку відкласти, а потім витратити те, що залишилося, ніж спочатку витратити, а потім відкласти те, що залишилося. Якщо ти готовий, починаємо відкладати одну десяту твоєї зарплати. Не вистачить до кінця місяця, будемо до нової зарплати харчуватися печивом і молоком.

Кілька місяців подружжю доводилося туго, але незабаром вони пристосувалися до нового бюджету. Тепер вони «витрачають» гроші на заощадження з не меншим задоволенням, ніж на що-небудь інше.

 

Чарівне слово для вашого успіху — «Зараз!».

Слова «завтра», «наступного тижня», «пізніше», «потім», «коли-небудь» дуже часто бувають синонімами одного слова з лексикону невдах — «ніколи». Як часто мрія залишається мрією лише тому, що ми говоримо: «Коли-небудь почну», — замість того щоб сказати: «Починаю прямо зараз».

 

Пам’ятайте: мислячи категоріями «зараз», ви досягаєте конкретних результатів. Мислення категоріями «коли-небудь» зазвичай означає «ніколи», тобто, 100% невдачу.

 

Хочете займатися танцями – починайте прямо зараз. Хочете запропонувати ідею для розвитку своєї компанії – зробіть це сьогодні. Хочете почати свій бізнес – починайте його сьогодні. Найкращий день для початку будь-якої справи – це учора, саме тому починайте свою справу прямо зараз!

 

Вперед!


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається