30 днів до успіху!

250

Всі ми є рабами своїх звичок. Звички у людини бувають різні: у одних людей звички ведуть до досягнення успіху, в інших людей – звички призводять до бідності. Але, звички це те що можна і потрібно вибирати і змінювати в будь-який час свого життя.

Подумайте, які звички можуть привести Вас до успіху. Серед таких звичок напевно буде читання книг, заняття спортом, здорове харчування та багато іншого… Давайте вчитися змінювати свої звички! Спеціально для вас, я знайшов статтю відомого фахівця в області особистісного розвитку Стіва Павичі (Steve Pavlina). Рекомендую прочитати чудову статтю мого колеги.

Стів Павлина «30 днів до успіху»

30-денний експеримент — потужний і дуже простий інструмент особистого розвитку. Я підгледів цю ідею в принципі shareware-програм: можна безкоштовно скачати і спробувати так звану тріальну версію програми, і лише потім вирішувати питання про придбання повної версії. В результаті вийшов прекрасний спосіб набуття нових звичок. І що саме чудове — він надзвичайно легкий і простий.

Припустимо, ти хочеш ввести в звичку зарядку вранці або позбавитися від звички смоктати ракові палички (більш актуальніше для багатьох — перестати жувати жуйку. прим. Ільдара). Всі ми знаємо, що найскладніше — почати і слідувати новій звичкою перші кілька тижнів. Як тільки ти подолаєш силу інерції — продовжувати стане набагато простіше.

Головне — почати і слідувати новій звичкою перші кілька тижнів. Як подолаєш силу інерції — продовжувати буде набагато простіше.

Так, ми часто нервуємо, думаючи про початок чогось нового як про щось постійному — навіть до того, як почнемо це робити. Непідйомним завданням здається зробити серйозний крок і займатися цим щодня, до кінця життя, особливо якщо тягнуть звички в іншому напрямку. Чим більше ти думаєш про зміну як про щось постійне, тим швидше опускаються твої руки.

Але що, якщо подумати про тимчасові зміни — скажімо, на 30 днів — і потім мати можливість повернутися до своїх старих звичок? Це вже не здається настільки тяжким:

 • Робити зарядку всього 30 днів — потім перестати.
 • Підтримувати чистоту на робочому столі протягом 30 днів — потім припинити.
 • Читати по годині 30 днів поспіль — і знову повернутися до перегляду ТБ.

Зможеш так зробити!?!

Звичайно, це зажадає трохи самодисципліни, контролю і обов’язковість, але зовсім не так багато, як якщо б ви вирішили змінити щось раз і назавжди. Будь-яка втрата комфорту — всього лише тимчасова незручність. Ти можеш рахувати дні до свободи. А ці 30 днів тобі ще й дадуть якусь користь. Не так вже й погано. Ти зможеш це витримати. Це всього лише місяць твоєму житті.

Що ж трапиться, коли 30-денний термін закінчиться?

 • По-перше, ти зайдеш досить далеко, щоб виробити нову звичку, і слідувати їй стане набагато легше, ніж в самому початку.
 • По-друге, за цей час ти послабиш вплив старої звички.
 • По-третє, у тебе за спиною буде 30 днів успіху, які зміцнять віру в свої сили, щоб продовжувати.
 • І, нарешті, заплативши 30 днів, ти отримаєш результат, який дасть зворотний зв’язок про те, чого можна буде очікувати, продовжуючи жити з новою звичкою. У тебе буде потрібна інформація, щоб прийняти розумне і довгострокове рішення.
 • Тому, як тільки ти закінчиш 30-денний випробувальний термін, істотно зросте можливість залишити звичку назавжди. Але навіть якщо рішення зробити звичку постійній не народиться, ти зможеш розширити випробувальний термін до 60 або 90 днів. Чим довшим буде випробувальний термін, тим легше ти зможеш закріпити звичку на все життя.

  Ще одна користь від такого підходу в тому, що ти зможеш перевірити нову звичку, якщо ти не впевнений, чи варто її залишити назавжди. Може бути, ти захочеш спробувати нову дієту, але не знаєш, чи буде вона для тебе занадто складною. Тоді випробуй її за 30 днів, а потім зроби висновки. Не соромно зупинитися, якщо ти дізнаєшся, що нова звичка тобі не підійшла. Це так само, як працювати з 30-ти денний тріальний програмою, а потім деінсталювати її, якщо вона не підійшла. Ніякої шкоди і наслідків.

  Приклади з мого життя

  Ось кілька прикладів з мого життя, як я використав 30-денний експеримент для вироблення корисних звичок:

 • Влітку 1993 року я вирішив спробувати вегетаріанство. Я не хотів ставати вегетаріанцем до кінця життя, але я читав про велику користь вегетаріанства для здоров’я, тому я дав собі слово отримати 30-ти денний досвід. До того моменту я вже займався спортом, здоров’я та вагу були в нормі, але моя інститутська «дієта» складалася з одних гамбургерів і вдома, і на вулиці. Стати вегетаріанцем на 30 днів виявилося набагато легше, ніж я очікував — я б навіть сказав це взагалі не було важко, і я жодного разу не відчував себе обділеним. Через тиждень я помітив, що збільшилася працездатність і можливість концентруватися, голова стала набагато більш ясною. В кінці 30-ти днів у мене не залишилося сумнівів, щоб продовжувати. Цей крок здавався мені набагато більш складним, ніж було насправді.
 • У січні 1997 року я вирішив спробувати стати веганом». Якщо вегетаріанці можуть їсти яйця і молоко, вегани не їдять нічого тваринного. Я розвинув в собі інтерес стати веганом, але не думав, що зможу зважиться на цей крок. Як я міг відмовитися від мого улюбленого сирного омлету? Така дієта здавалася мені занадто обмежує — складно уявити наскільки. Але мені було Дуже цікаво, на що це може бути схоже. Тому одного разу я почав 30-денний експеримент. Тоді я думав, що зможу пройти випробувальний термін, але не планував продовжувати після нього. Так, я втратив три кілограми за перший тиждень, в основному від походів в санвузол, де я залишив всю молочну клейковину з свого організму (тепер я знаю, навіщо коровам потрібно 4 шлунка:). Я був пригнічений перші кілька днів, але потім почався приплив енергії. Голова стала світлішою, ніж коли-небудь раніше, неначе з розуму піднявся туман; я відчував себе так, як ніби голові зробили апгрейд процесора і оперативки. Однак найбільша зміна я помітив моєї витривалості. Я тоді жив у Marina del Rey, передмісті Лос-Анжелеса, де зазвичай бігав по пляжу поруч з пірсом Santa Monica. Я помітив, що не втомлювався після п’ятикілометрової пробіжки, і я почав збільшувати дистанцію до 8 км, 15 км, і, врешті-решт, пробіг марафон (42 км) пару років потому. Збільшення витривалості також допомогло мені поліпшити свої скіли в Пек Он До. Сумарний результат був настільки значним, що їжа, від якої я відмовився, перестала мене цікавити. Повторюся, я не планував продовжувати після 30 днів, але, тим не менш, з тих пір я — веган. Чого я точно не очікував, так це того, що після використання такої дієти, тваринна їжа, яку я раніше їв, більше не здається мені їжею взагалі, так що я не відчуваю жодних злигоднів.
 • Знову ж таки в 1997 році я вирішив займатися спортом кожен день протягом року. Це було моє Новорічне Рішення. Причина була в тому, що якщо я буду займатися аеробними вправами як мінімум 25 хвилин в день, я не зможу ходити на заняття Пек Он До, які забирали у мене 2-3 дні в тиждень. У поєднанні з моєю новою дієтою, я вирішив підняти свій фізичний стан на новий рівень. Я не хотів втратити жодного дня, навіть з-за хвороби. Але думати про зарядку протягом 365 днів було якось страшно. Тому я вирішив почати 30-денний експеримент. Це виявилося не так вже погано. По закінченні кожного дня я ставив новий особистий рекорд: 8 днів, 10, 15,… вже стало складніше кинути… По закінченні 30 днів, як я міг не продовжити 31-й і встановити новий особистий рекорд? А чи можеш ти собі уявити здатися після 250 днів? Ні за що. Після першого місяця, який зміцнив звичку, залишок року пройшов за інерцією. Я пам’ятаю, в той рік пішов на семінар і повертався додому далеко за північ. Я був застуджений і дуже втомився, але все одно в 2 години ночі вийшов на пробіжку під дощем. Хтось може порахувати це дурістю, але у мене було стільки рішучості досягти своєї мети, що я не допускав, щоб втома або хвороба зупинили мене. Я успішно дійшов до кінця року, не пропустивши жодного дня. Я навіть продовжив кілька місяців перед тим, як вирішив зупинитися, і це було складне рішення. Я хотів займатися спортом протягом року, знаючи, що це буде для мене чудовим досвідом, і так воно і сталося.
 • Знову про дієту… Через кілька років, після того як я став веганом, я вирішив спробувати інші різновиди веганскої дієти. Я провів 30-денний експеримент для макробіотичної дієти і для сироїдіння. Це було цікаво і дало мені деяке розуміння, але я вирішив не продовжувати ці дієти. Я не відчув ніякої різниці між ними. І хоча сироїдіння дало мені невеликий приплив сил, я помітив, що вона занадто важка: я витрачав багато часу на приготування і купівлю їжі. Звичайно, можна просто їсти сирі фрукти і овочі, але щоб приготувати цікаві страви — потрібно багато часу і сил. Якщо б у мене був мій особистий шеф-кухар, я б, напевно, слідував цій дієті, оскільки відчував би її вигоду. Я спробував ще один 45-денний експеримент сироїдіння, але мої висновки залишилися тими ж. Якщо б у мене виявили серйозну хворобу, наприклад, рак, я б терміново переключився на дієту з сирої «живий» їжею, оскільки я впевнений, що це абсолютно краща дієта для оптимального здоров’я. Я ніколи не відчував себе більш працездатною, ніж коли їв сиру їжу. Але виявилося важким дотримуватися такої дієти на практиці. Тим не менш, я додав деякі ідеї з макробіотики і сироїдіння в свій раціон. У Лас-Вегасі є два ресторани з «сирої» їжею, і вони мені подобаються, тому що хтось інший готує все за мене. Таким чином, ці 30-денні експерименти виявилися успішними і дали мені нову точку зору, хоча в обох випадках я навмисне відмовився від нової звички. Одна з причин, чому всі 30 днів експерименту так важливі для нової дієти, — перші пару тижнів йдуть на детоксикацію і подолання старої звички, тому до третього тижня складно отримати цілу картину. Я думаю, що якщо ти спробуєш дієту менше ніж за 30 днів, ти просто її не зрозумієш. Кожна дієта різна по своїй суті, і надає різний вплив.
 • Метод 30-денного експерименту ідеально підходить для створення щоденних звичок. Однак, мені не вдавалося використовувати його для вироблення звички, яка б повторювалася 3-4 дні на тиждень. Але цей підхід може спрацювати, якщо ти почнеш щоденний 30-денний експеримент, а потім скоротиш кількість повторів в тиждень. Це як раз те, що я роблю, коли починаю нову програму спортивних занять. Щоденні звички виробити набагато легше.

  Ідеї для 30-денних експериментів

  • Перестань дивитися телевізор. Роби записи своїх улюблених передач і відклади їх перегляд до кінця 30-денного експерименту. Ми спробували це всією сім’єю — на багато після експерименту ми стали дивитися по-іншому.
  • Відмовся від форумів, особливо якщо відчуваєш від них залежність. Це допоможе зламати звичку і дасть ясно відчути, що тобі дає участь в них (якщо взагалі дає). Ти завжди зможеш продовжити через 30 днів.
  • Мийся, купайся, голися кожен день. Так-так, ТОБІ це не потрібно, так що передай іншому:)
  • Кожен день зустрічайся з ким-небудь новим. Починай розмову з незнайомцем.
  • Виходь гуляти кожен вечір. Кожен раз йди на нове місце та розважайся — ти запам’ятаєш цей місяць на все життя!
  • Інвестуй 30 хвилин в день на прибирання будинку або офісу. Це всього лише 15 годин.
  • Продавай щодня що-небудь на ebay.com (molotok.ru, aukro.ua). Позбався від цього сміття.
  • Проси кого-небудь нового кожен день про побачення. Навіть якщо відсоток успіху буде менше трьох, у тебе буде як мінімум одне побачення, може бути ти зустрінеш свою половину.
  • Якщо у тебе вже є серйозні відносини — роби партнеру масаж кожен день. Або домовтеся про масажі один одному: з 15 разів кожному.
  • Відмовся від сигарет, газованої води, шкідливої їжі, кави або інших шкідливих звичок.
  • Вставай рано вранці.
  • Веди свій особистий щоденник кожен день.
  • Кожен день дзвони різним родичам, друзям або бізнес-партнерам.
  • Роби 25 холодних дзвінків в день, щоб підготувати ґрунт для нового бізнесу (холодний дзвінок — дзвінок незнайомій людині для здійснення продажу. прим. Ільдара). Професіонал Майк Феррі робив це 5 днів на тиждень протягом двох років, навіть у ті дні, коли він вів семінари. Він стверджує, що ця звичка допомогла йому побудувати його бізнес, який приносить більше $10 000 000 з продажу в рік. Якщо ти робиш 1300 холодних дзвінків на рік, бізнес тільки виграє, незалежно від твоїх навичок продажів. Ти можеш розширити цю звичку на будь-яку маркетингову роботу, наприклад реєструвати нові лінки на свій сайт.
  • Пиши в свій блог кожен день.
  • Годину в день читай на цікаву для тебе тему.
  • Медитуй кожен день.
  • Вчи по одному іноземному слову в день.
  • Кожен день ходи гуляти пішки.

  Повторюся, я не думаю, що тобі треба продовжувати будь-яку з цих звичок по закінченні 30 днів. Думай про те, який ефект буде лише від цих 30 днів. По закінченні строку ти зможеш оцінити отриманий досвід і результати. А вони будуть, навіть якщо ти приймеш рішення не продовжувати.

  Основне гідність і сила методу 30-денного експерименту — надзвичайна простота. Хоча для деяких видів активності щоденне повторення може виявитися менш ефективним, ніж слідування більш складного розкладом, закріплення щоденної звички більш ймовірно і дасться тобі з меншим працею. Тим більше, повторюючи, що день у день без перерв і пропусків, ти не зможеш придумати собі виправдання для порушення щоденного ритму або обіцянку зробити це пізніше, змінивши розклад.

  Переклад Анатолія Тихомирова. Оригінал статті англійською — 30 Days To Success.

  Просто спробуй!

  Всі учасники тренінгу «Я Переможець!», беруть участь у 30-ти денний програми особистісного зростання, яку вони освоюють на тренінгу і, завдяки своєму вибору, отримують чудові результати. Читати відгуки >>>

  Виберитідля себе бажані звички і почніть свій 30-денний експеримент. Буду радий дізнатися про ваші ідеї для експерименту і ваших результатах.

  Успіхів Вам!

  .


  Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

  Твітнуть
  lang: uk_ua
  Подобається