Як за два дні вдалося розвіяти за вітром багаторічні комплекси і почати нове життя

200

Хочу висловити свою подяку Наталії Дубяге за прекрасний відгук про моєму улюбленому тренінгу.

 Нагадаю, що в попередньому пості я розповів про статті в журналі «З Тобою» за цей місяць. Я отримав цю статтю в електронному вигляді, і сьогодні хочу подарувати її Вам.

Читайте, що людина може зробити зі своїм життям всього за 2 дні.

 

Перемогти Дракона!

Як за два дні вдалося розвіяти за вітром багаторічні комплекси і почати нове життя.

 

Філософський фільм Марка Захарова «Вбити Дракона» закінчується трикрапкою — кожен розуміє, що дракона треба шукати в собі, що саме він змушує нас то раболепствовать, то самодурствувати. Внутрішнє прагнення вирватися із замкнутого кола отримала несподівану підтримку ззовні: запрошенням на дводенний тренінг по створенню вільного впевненого людини «Я — Переможець»

 

Скептиками не народжуються. Скептиками стають — тому що в якийсь момент підростаюче істота розуміє, що це виглядає дуже по-дорослому: піддавати сумніву всіх і вся, критикувати, ускладнювати і драматизувати. «Критичне мислення» сприймалося як комплімент, хоча воно далеко не завжди збігається з аналітичним. Ось так, занурена в скепсис, я їхала на несподіване журналістське завдання — написати про тренінг із ходінням по склу! У прес-релізі згадувалися і вугілля, але свідомість відсікло цю інформацію як неправдоподібну ще на вході.

Цей стрибок у невідомість виявився початком дороги до себе справжньої. Спочатку все було дуже буденно: роздали зошити, ручки, і я, як старанна учениця, заповнювала потрібні клітинки і виконувала вимоги тренера, намагаючись не порушувати своїми інститутськими знаннями в психології чистоти експерименту. Поступово прийшло розуміння, що саме цього мені бракувало, щоб всі мої вміння і періодичні прозріння нарешті склалися в цілісну картину. Крок за кроком, вправу за вправою, наодинці із собою або в групі поступово відбувалося виявлення глибоко укорінених негативних установок. У діалозі та полілозі ми формували лексикон Переможця, відпрацьовували прийоми протистояння маніпуляціям, приміряли на себе «корсет впевненого людини». Мені як книжковому людині було особливо важливо моментальне застосування отриманих знань і майже відчутний ефект. Так, за ці два дні люди змінювалися на очах: розцвітали посмішки, розпрямлялися плечі, разглаживались зморшки.

 

В чому секрет таких чудесних перетворень? Можна освоїти всі ці методики самостійно? Так, звичайно, особливого секрету тут немає і більшу частину шляху можна було б пройти самому. Але чомусь книжкові знання так і залишаються книжковими, інформація про особливості спілкування, не закріплена в групі, не стає навичкою. Чергування глибоко особистих вправ, запитань до себе» з діалогом і полилогом і дає такий потужний ефект.

 

Все ж таки що-то можна спробувати і «в домашніх умовах». Наприклад, таке, здавалося б просте вправу з переплавки невпевненості у впевненість. Потрібно згадати три найболючіших випадку невпевненості. Я для себе вибрала найбільш типові ситуації: «в особистому житті», «в сім’ї» та «на роботі». В кожному випадку треба максимально щільно «увійти» в той конкретний піковий момент і записати пов’язані з ним негативні почуття і фрази невпевненості. У мене вийшли злість, невпевненість у собі, роздратування, апатія… Пов’язані із цими почуттями фрази невпевненості — «Я нічого не стою», «Кому все це треба?» «Мене не цінують» і т. п. потім, на іншій сторінці, до кожної фрази невпевненості підбирається фраза-антипод: «Я всіх розумію і приймаю з задоволенням і вдячністю», «Я краща тут і зараз», «Я ціную свою унікальність», «Я довіряю своєму житті», «Я вибираю цікаву роботу», «Я притягую чесних і добрих людей». Ці фрази впевненості можна роздрукувати і розвісити будинку, повторювати по дорозі на роботу, в будь-яку вільну хвилину. Головні правила складання подібної фрази — націленість на результат, час «тут і зараз», ствердна формулювання, і тільки про себе.

 

«Доля-не випадковість, а результат вибору» — і цей вибір тут і зараз у моїх руках! Тепер я завжди можу повернутися в «точку нуль»: в той момент, коли будь-яка подія нейтрально, вільно від будь-яких наших інтерпретацій, і знайти в ньому раціональне зерно, навіть якщо це лимон, з якого потрібно зробити лимонад.

Ніякого зовнішнього тиску, тільки мій вибір — бути справжньою тут і зараз, і від цього сповненим щастя і гармонії. Так несподівано виповнилося моє бажання, загадане під Великим водоспадом в уманському парку Софіївка. Зізнатися, я була настільки приголомшена відбувалися в мені змінами, що й забула про «десерт» — про битому склі, наприклад. Тому коли в руках тренера недвозначно дзенькнув об’ємний пакет, по шкірі пробігли мурашки. Подальше відбувалося, як в сповільненій зйомці. Ось він постелив папір на підлогу… от висипав пляшкове скло і сформував купку… Ми, як заворожені, дивимось на зелені осколки, кожен думає про своє. А я як раз згадала індійські фільми, в яких прекрасна героїня танцювала босоніж по битому склу заради порятунку коханого, і зважилася піти першою! Спочатку в голові не було ніяких думок, тільки дикий страх, озвучений оглушливо німим «А-А-А-АА-А!!!!», але потім тренер сказав мені тихо: «Дивися вперед!» — і я згадала фразу, яка прозвучала на тренінгу, що погляд впевненого людини повинен бути спрямований до лінії горизонту. Я підняла очі і побачила цей горизонт — крізь вікна, стіни, крізь щиро підтримували мене інших учасників тренінгу. Цей горизонт був чистий, прекрасний, широкий і дуже-дуже близький саме мені. І я зробила крок на скла!

 

«А як же вугілля?» — запитаєте ви. Аналогічно. І вугілля, і всі інші перешкоди, які трапляються на моєму шляху, я долаю все тієї ж чистою, світлою хвилею, яка народилася в мені в ту мить, коли я побачила СВІЙ горизонт. Тепер я твердо знаю: свого Дракона не перемагати треба, а-любити і управляти їм з ласкою і повагою. Попереду наступний щабель тренінгу, на яку я йду вже за своїм вибором, але головне вже сталося: я повернулася до себе, і мені це подобається. Можна довго перераховувати зміни, що відбулися в моєму житті після тренінгу: нова якість спілкування, поліпшення взаємин, сміливість у виборі та прийнятті рішень, нові ідеї та несподівані подарунки, а найкращим компліментом стало дочкино визнання: «Мамо, ти мені такий набагато більше подобаєшся! Ти стала ще ріднішою!»

 

 

 

Наталія Дубяга, редактор журналу “Архідея” (www.arhidea.com.ua)

 


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається