Призма сприйняття

208

ЖАХ!?

 

В розсилці центру «Розвиток» від 17 квітня була допущена груба помилка. Привітання зі святом Святої Пасхи «Христос Воскрес» було написано через букву «Е» (Хрестос). Приношу свої вибачення всім прихильникам Християнства.

 

Реакція.

Реакція на цю помилку була різною і для мене було досить цікаво поспостерігати за нею. Частина читачів віддали перевагу не реагувати на помилку або просто не помітили. Друга частина читачів визнали за необхідне повідомити про це, за що висловлюю їм свою вдячність.

 

Третя частина читачів розсилки (1 людина) поспішили в грубій формі прокоментувати мою помилку мені особисто. Я не буду нікого ні в чому звинувачувати і відповідати на подібні «вигуки» — думаю, кожен має право на свою думку, нехай навіть така.

 

Я особисто приношу свої вибачення всім, кого ця помилка так сильно засмутила. Нагадаю, що в нижній частині кожного листа є посилання для відповіді одержуваної розсилки.

 

Призма сприйняття.

 

Яка була Ваша реакція в той момент, коли ви помітили цю помилку?

Чому вона була саме такою?

 

Коли Ви в останній раз замислювалися над тим, яка звична реакція переважає у вашому житті? Адже саме звичка реагувати на події, що відбуваються змушує Вас відчувати радість тоді, коли хтось може відчути глибоке розчарування чи роздратування. Для прикладу, візьмемо оцінку «4» отриману в школі. Відмінник відчує глибоке розчарування і, можливо, образу за неправильно оцінений відповідь. Хорошист скаже: «Відмінно – те, що потрібно!». Трієчник скаже всім: «Ось мені пощастило!», а двієчник буде стрибати від радості переповнює його і, швидше за все це буде краща подія в його житті на якийсь період.

 

Давайте проведемо невеликий експеримент.

 

Уявіть собі, що в метро в годину пік людина, що йде Вам на зустріч, штовхнув Вас плечем. Уявили? Що ви відчуваєте і яка буде Ваша реакція?

 

Хтось відчує злість по відношенню до толкнувшему. Хтось буде ображений. Частина людей вважатимуть за краще не надавати цьому значення. А деякі зупиняться, обернутися, і будуть кричати слова образи на слід «кривднику».

 

Якщо Ви запитаєте мене, яка ж буде правильна реакція, я відповім: шаблону правильної реакції не існує. Не шукайте шаблони. Вчіться знаходити в подібних ситуаціях конструктив і особисту силу.

 

Продовжимо експеримент.

 

Повернемося в ту ж саму ситуацію в метро. А тепер уявіть Вашу реакцію на поштовх, якщо б Ви були чемпіоном світу з кікбоксингу. Уявили? А тепер уявіть теж саме, якби Ви ходили по Місяцю (космонавт). Уявили? Яка буде ваша реакція на подію, будь Ви колишнім в’язнем? І що змінитися, якщо б Ви опинилися тибетським мудрецем, який любить і приймає людей такими, які вони є? Що Ви скажете «кривдника» у випадку якщо Ви опинитеся його матір’ю або батьком?

 

Побувавши у всіх цих ролях, Ви на власні очі переконалися, як сильно може варіюватися ваша реакція на події. Тут слід розрізняти конструктивні емоції і почуття (любов, прийняття, доброту, щирий позитив) і руйнівні емоції (злість, образу, агресію). Перші емоції роблять Вас сильнішими, інші — «вигризають» вашу особистість зсередини, тим самим додаючи вам проблем і складнощів.

 

Подумайте, яка форма реакції в подібних випадках буде для Вас найбільш оптимальною у вашому житті? Спробуйте надалі дотримуватися обраної моделі поведінки. Розкажіть мені, будь ласка, про свої результати.

 

Сили Вам!

.


Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається