Індонезія, день третій: Богор

176

Вхід в Ботанічний сад

З самого ранку, я відправився в ботанічний сад. Все прибрано і красиво. Так прибрано, що навіть нудно. Відвідувачів не багато, в рази менше ніж в Київському саду. Можливо, місцеві жителі не так люблять відпочивати на природі як ми. Це схоже на Одеситів, які роками не бувають на морі. Зате багато персоналу і поліції, які (о диво!) теж люблять поговорити з іноземцем )))

В саду є 3 основні визначні пам’ятки: сад орхідей, і два гігантських квітки. Всього цього я не побачив. Я бачив таблички, на яких були рисунки і опис цих квіток, але замість гігантських 3-х метрових квітів, я дивився на дірку в землі. Квітів не було з причини зими в цій чудовій країні. Так, зараз в Індонезії зима. При плануванні маршруту, цей факт я не врахував.

 

Сад великий і на прогулянку по ньому у мене пішло близько 2-х годин. Були і ландшафтні сади, і алеї, і імітація джунглів.

 

Про сад орхідей: це теплиця, в якій постійно розбризкується вода, з трубочок на стелі, як з пульверизатора. Створюється ефект великої вологості. Очікуючи до 3-х тисяч орхідей я зайшов туди і побачив очікувана кількість порожніх горщиків і висять «зародків» орхідей. Квітів майже не було! І все ж, я не був розчарований – в саду цвіло приблизно 30 орхідей, що, безумовно, було дуже красиво.

 

Зима в Індонезії.

 

Зима – це коли на вулиці температура опускається до +25 і всі ходять в куртках. Часто йдуть дощі і висока вологість. Все в светрах або куртках, а мені у футболці дуже комфортно, а іноді і спекотно. Але, все різко міняється, коли заходиш у приміщення, автобус або поїзд з кондиціонером – за 3 хвилини починаєш замерзати. Натягуєш олимпийку і хвалиш себе за те що ти її взяв )))

 

День автобусів Індонезії.

 

За планом, мені треба було дістатися з Богора в Бандун, і потім в Панангоранг.

Сумарно, я провів 11 годин в дорозі. За цей час змінив 3 автобуси різного класу.

Якщо ви коли ні будь, зберетеся подорожувати по Індонезії, або іншим подібним країнам, будьте уважні при виборі виду транспорту та маршруту.

 

Мої спостереження і враження про автобуси.

 

Автобус класу АС (АС означає наявність кондиціонера)

Це найвищий клас автобуса. Для порівняння можна взяти наш «Автолюкс». Дуже схоже, але простіше. Для мене там було комфортно, але трохи холоднувато. Радував той факт що пасажирів було не багато і я розташовувався на 2-х сидіннях. Квитки дорогуваті (для Індонезії) і людей в них не багато.

 

Автобус класу NONAC(тут все зрозуміло).

З вигляду майже такий же як і АС, але всередині все трохи інакше. Замість 4-х рядів сидінь розташовано 5-ть. Ширина сидіння сантиметрів 30-35. Напевно, цей автобус робили китайці для своїх розмірів. Тісно і душно, а якщо врахувати що їхати 6 годин, то краще в такий автобус не сідати. Мені довелося в такому проїхатися, т. к. це був єдиний вид транспорту в те місто, куди я прямував.

Сумувати мені не дали ))) 3 супутника, по черзі, випитували про мою країну, мої плани і враження. Я, в свою чергу, займався тим же. Саме завдяки індонезійським друзям завжди можна дізнатися куди їхати, як краще дістатися, і місцеві нюанси життя.

 

Автобус класу Міський.

Не треба в нього сідати!

Чесно кажучи, я давно хотів проїхатися в такому, ще з того моменту, коли вперше потрапив в Делі. Мені завжди було цікаво, як люди можуть спокійно пересуватися в такій тісноті. І ось моя мрія збулася!

Описую:

Це як метро в Києві, в годину пік. Плюс до цього 5-6 людей стирчать у вікнах і стільки ж звисають із відкритих дверей. І, при всьому цьому пишноті тілесного контакту, всі люди посміхаються і вітаються з тобою.

 

Ще є «Микролеты». Коротко про микролетах: божевільні маршрутки мініатюрного розміру.

 

Саме «не цікаве»!

У всіх автобусах, крім АС, можна курити!

 

Загалом, пізнавальні поїздки були у мене в цей день.

 

А завтра буде новий місто і нові пригоди.

До зв’язку!

 

 

P.S.

Дивіться фото з ботанічного саду:

Такі рослини можна зустріти на підвіконнях Києва, от тільки це вище мене в розмірах.

Насіння дерева (назва дерева українцю запам’ятати не просто) схожі на метелика. Коли вітру немає, ці насіння плавно планують на землю як літачки – дуже красиво. Коли вітер, ці «метелики», буквально, «шалено гасают» по всьому саду.
Річкова лілія

Коріння дерева, приблизно 10 метрів у діаметрі. Крона цього дерева розкидається приблизно на 30-40 метрів.

Квітучі рослини, схожі на плющ, обвивають дерево. Створюється враження що цвіте саме дерево.
Ось і самі квіточки, в близи.

Ось такі теж бувають…

Великий луг був усіяний пухом, немов острівцями свіжого снігу. І серед цієї «сніжної» долини стоїть дерево повністю укрите «снігом». Дуже схоже на український тополя, от тільки на екваторі і без листя.

Якщо цей пост був корисний, оцініть його і поділіться з друзями

Твітнуть
lang: uk_ua
Подобається